Juniorzy Pogoni lepsi od mistrza Hiszpanii w Młodzieżowej Lidze UEFA. Szczecinianie pokonali Deportivo La Coruna 3:0 w meczu pierwszej rundy.
Do przerwy portowcy prowadzili 2:0 po bramkach Mariusza Fornalczyka i Mateusza Bąka. Rezultat spotkania w doliczonym czasie gry drugiej połowy ustalił Fabian Grzelka.

Rewanżowy mecz pierwszej rundy Młodzieżowej Ligi UEFA Pogoni z Deportivo odbędzie się 20 października w La Corunii.

Trener juniorów Pogoni Piotr Łęczyński nie ukrywał radości z postawy swoich graczy i wygranej z mistrzem Hiszpanii.

O tym czy portowcy awansują do drugiej rundy Młodzieżowej Ligi UEFA zadecyduje rewanżowe spotkanie Deportivo La Coruna z Pogonią Szczecin, które 20 października odbędzie się w Hiszpanii.

Pierwsza część tych rozgrywek odbywa się dwutorowo. W fazie grupowej rywalizują 32 młodzieżówki klubów występujących w Lidze Mistrzów. W fazie play-off zaś grają 32 drużyny - młodzieżowi mistrzowie krajów.