Hit I ligi dla piłkarek ręcznych SPR Pogoni. Szczecinianki pokonały Arkę Gdynia 30:20 w trzeciej kolejce rozgrywek na zapleczu Superligi.
Do przerwy nasz panie przegrywały 10:11, ale po zmianie stron zagrały kapitalne zawody i zdobyły komplet punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką portowej siódemki w niedzielnym pojedynku była Wiktoria Stefaniak, która zdobyła 12 bramek.

Zdaniem trenerki SPR Pogoni Magdaleny Michniewicz kluczem do trzeciego z rzędu zwycięstwa w trzecim pierwszoligowym meczu była znakomita gra w obronie jej podopiecznych.

- Najważniejsza jest obrona. Dzisiaj fajnie zafunkcjonowała, do tego Kasia Zimny w bramce, która bardzo pomogła zespołowi. Kilka takich ważnych kontr na przełamanie, gdzie było widać, że po prostu już odjeżdżamy. I również taka w pewnych momentach chłodna głowa, kiedy trzeba było to była piłka przytrzymana. Było widać, że dziewczyny naprawdę podeszły super do meczu - mówi Michniewicz.

W kolejnym spotkaniu I ligi szczypiornistki SPR Pogoni Szczecin w sobotę na wyjeździe zmierzą się z zespołem GUKS Drwęca Lubicz.

SPR Pogoń Szczecin – SPR Arka Gdynia 30:20 (10:11)

SPR Pogoń: Zimny, Mocarz, Peda – Gierat 2, Wilanowska, Komorniak 4, Roszkiewicz, Stefaniak 12 (6/7), Kokolus 1, Haławczak 4 (2/2), Urbańska 3, Niełacna, Ślęzak, Izdebska, Rančić 2, Jurczyk 2.
Karne: 8/9.
Kary: 14 min. (Stefaniak, Urbańska – 4 min., Gierat, Haławczak, Kokolus – cz. k.).
Czerwona kartka: Julia Kokolus w 26. minucie za faul na Katarzynie Zegarlickiej.

SPR Arka: Świderska, Kamecka – Petroll, Witkowska 3, Przywara 3, Peplińska 2, Mielewczyk 4 (1/1), Bielska, Lewandowska 2, Bąkowska, Dulińska 5, Michalska, Borowska, Warda, Zegarlicka 1.
Karne: 1/1.
Kary: 18 min. (Przywara – 4 min., Witkowska, Peplińska, Mielewczyk, Lewandowska, Dulińska, Borowska, Warda – 2 min.).