autopromocja

Mecz Pogoń Szczecin Śląsk Wrocław-19
Piłkarze Pogoni lepsi od Śląska w ekstraklasie. Szczecinianie pokonali wrocławski zespół 2:1 w 15. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Do przerwy na Twardowskiego był bezbramkowy remis. Portowcy prowadzenie objęli w 53 minucie po golu Słoweńca Luki Zahovića. Odpowiedź Śląska była natychmiastowa i po upływie 60 sekund do wyrównania doprowadził Rafał Makowski. Wygraną Dumie Pomorza zapewniła akcja rezerwowych graczy. W 75 minucie po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego bramkę strzałem głową zdobył Michał Kucharczyk. Ostatecznie po dobrym i emocjonującym meczu granatowo-bordowi wygrali ze Śląskiem Wrocław 2:1.

Po meczu Michał Kucharczyk przyznał, że była to zasłużona wygrana Dumy Pomorza.

- Byliśmy zespołem lepszym, przeważającym, stworzyliśmy sobie dużo więcej dogodnych okazji po których mogliśmy zdobyć bramkę. Jednak ten wynik 1:1 był dla nas niekorzystny, patrząc przez pryzmat meczu. Ale tak naprawdę Kamil strzelił mną bramkę, trafił mnie w głowę i wygraliśmy 2:1. Mogło się dużo więcej posypać bramek, jednak strzeliliśmy dwie, na szczęście, które dają nam kolejne trzy punkty. Bardzo ważne jeśli chodzi o tabelę - mówił Kucharczyk.

Po niedzielnym sukcesie ekipa trenera Kosty Runjaića nadal zajmuje 3. miejsce w tabeli z trzema punktami straty do prowadzącego Lecha Poznań i punktem mniej od drugiej Lechii Gdańsk. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni w sobotę w Szczecinie zmierzą się z wiceliderem rozgrywek Lechią Gdańsk.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)
1:0 Luka Zahović 53'
1:1 Rafał Makowski 54'
2:1 Michał Kucharczyk 75'

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata - 7. Rafał Kurzawa, 8. Damian Dąbrowski, 27. Sebstian Kowalczyk, 64. Kacper Kozłowski, 21. Jean Carlos - 10. Luka Zahović.

Ławka rezerwowych: 26. Jakub Bursztyn, 33. Mariusz Malec, 18. Michał Kucharczyk, 41. Paweł Stolarski, 54. Maciej Żurawski, 9. Piotr Parzyszek, 14. Kamil Drygas, 11. Kamil Grosicki, 99. Mateusz Łęgowski.

Śląsk Wrocław: 1. Matus Putnocky - 21. Łukasz Bejger, 2. Diogo Verdasca, 14. Wojciech Golla - 19. Patryk Janasik, 29. Krzysztof Mączyński, 17. Petr Schwarz 4. Dino Stiglec - 5. Waldemar Sobota, 6. Rafał Makowski - 9. Erik Exposito.

Ławka rezerwowych: 22. Michał Szromnik, 3. Jakub Iskra, 39. Szymon Lewkot, 7. Robert Pich, 23. Victor Garcia, 24. Cayetano Quintana, 25. Marcel Zylla, 33. Adrian Łyszczarz, 34. Konrad Poprawa.