Szczecinianie pokonali Rapid Wiedeń 2:1 w sparingowym meczu rozegranym w tureckim Belek.
Portowcy do przerwy przegrywali 0:1, ale po zmianie stron zmienili niekorzystny wynik. Bramki dla Dumy Pomorza w drugiej połowie zdobyli Mateusz Łęgowski i Piotr Parzyszek. Po raz pierwszy podczas zgrupowania w Turcji w kontrolnym starciu wystąpił bramkarz Chorwat Dante Stipica. Z powodu urazów z piątym zespołem austriackiej Bundesligi nie zagrali Sebastian Kowalczyk i Grek Konstantinos Triantafyllopoulos.

Dla ekipy trenera Kosty Runjaića był to ostatni mecz w Turcji. Bilans granatowo-bordowych to dwa zwycięstwa i remis. Oprócz wygranej z Rapidem, Portowcy pokonali także ukraińską Zorię Ługańsk 3:1 i zremisowali z FC Zurich 1:1.

W niedzielę piłkarze powrócą do Szczecina, gdzie będą kontynuować przygotowania do rozgrywek o mistrzostwo Polski. W pierwszym tegorocznym meczu ekstraklasy Pogoń Szczecin za dwa tygodnie na wyjeździe zmierzy się z Piastem Gliwice.