Piłkarki nożne Olimpii utrzymały się w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianki pokonały Tarnovię Tarnów 3:1 w przedostatniej kolejce spotkań.
Po tym zwycięstwie ekipa trenera Macieja Wyganowskiego ma cztery punkty przewagi nad 11 w tabeli Tarnovią i zapewniony byt w ekstralidze. Do przerwy w sobotnim meczu był remis 1:1. Po zmianie stron na boisku dominowały już olimpijki. Drugiego gola strzeliła Ukrainka Jana Kalinina a rezultat ustaliła w doliczonym czasie gry 15-letnia Aleksandra Kuśmierczyk.

Dla Olimpii to także pierwsza w tym sezonie wygrana na swoim stadionie, o czym mówi kapitan drużyny Weronika Szymaszek. - Odczarowałyśmy boisko. W przerwie czułyśmy, że bramka wisi w powietrzu, tylko trzeba konsekwentnie wykonać plan na mecz. Pracowałyśmy jedna za drugą. Jak jedna nie miała siły, to druga ją wspierała. Cieszy gol młodej Oli i kolejny sezon będziemy grać w ekstralidze - podkreśla Szymaszek.

Na zakończenie ekstraligi kobiet piłkarki nożne Olimpii Szczecin 29 maja na wyjeździe zmierzą się z liderem UKS-em SMS Łódź.
Dla Olimpii to także pierwsza w tym sezonie wygrana na swoim stadionie, o czym mówi kapitan drużyny Weronika Szymaszek.