Zobacz
Zobacz
Zobacz

Filip Zaborowski. Fot. PZP
Zawodnicy MKP Szczecin nie schodzą z podium Mistrzostw Polski w pływaniu na basenie 50-metrowym w Lublinie.
W trzecim dniu rywalizacji szczecinianie zdobyli dwa medale złoty i srebrny. Mistrzem Polski w wyścigu na 400 metrów kraulem został Filip Zaborowski. To drugi krążek Zaborowskiego w zawodach w Lublinie. W środę szczecinianin zdobył srebro na dystansie o połowę krótszym.

Doświadczony 28-letni pływak pomimo zwycięstwa i złotego medalu nie uzyskał jednak minimum na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Rzymie. Minimum na Mistrzostwa Europy wypełnił natomiast Karol Ostrowski, który zdobył srebrny medal w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym.

Studiujący w Stanach Zjednoczonych pływak MKP Szcecin na tym dystansie przegrał o jedną setną sekundy z Jakubem Majerskim z AZS-u AWF Katowice. To drugie srebro Karola Ostrowskiego, który w pierwszym dniu rywalizacji był drugi na 50 metrów stylem dowolnym.

Po trzech dniach zmagań w Lublinie MKP Szczecin ma na swoim koncie 5 medali: 2 złote i 3 srebrne.