Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

W hali przy Narutowicza ćwiczyły szermierkę i zdobywały pierwsze medale w zawodach dzieci i młodzieży. Fot. www.google.com/maps
W hali przy Narutowicza ćwiczyły szermierkę i zdobywały pierwsze medale w zawodach dzieci i młodzieży. Fot. www.google.com/maps
Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Martyna Długosz sportowe kariery zaczynały w Szczecinie. W hali przy Narutowicza ćwiczyły szermierkę i zdobywały pierwsze medale w zawodach dzieci i młodzieży. Wychowanki Kusego Szczecin obecnie już jako zawodniczki innych klubów z powodzeniem występują w kadrze Polski i godnie reprezentują nasz kraj na szermierczych planszach.
Martyna Swatowska-Wenglarczyk zdobyła w szpadzie brązowy medal Mistrzostw Europy w szermierce odbywających się w tureckiej Antalyi. Była szpadzistka Kusego Szczecin a obecnie zawodniczka AZS-AWF Katowice w walce o finał przegrała z późniejszą złotą medalistką Ukrainką Władą Charkową 10:15.

We florecie kobiet 13. miejsce w Mistrzostwach Europy zajęła Martyna Długosz. Była podopieczna trenerki Lidii Starz w Kusym a obecnie florecistka AZS-u Poznań w pojedynku o ćwierćfinał minimalnie przegrała z późniejszą wicemistrzynią Europy Włoszką Arianą Errigo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty