Piłkarze Pogoni odnieśli efektowne zwycięstwo w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Szczecinianie pokonali u siebie KR Reykjavik 4:1 prowadząc do przerwy 3:0.
To premierowa wygrana Dumy Pomorza w europejskich pucharach. Ekipa trenera Jensa Gustafssona znakomicie rozpoczęła czwartkowe spotkanie. Portowcy w pierwszej odsłonie zdominowali rywala i zdobyli trzy gole. Na listę strzelców wpisali się Kamil Drygas, Słoweniec Luka Zahović i Jakub Bartkowski. Po zmianie stron w 56 minucie czwartą bramkę strzelił Kamil Drygas i zanosiło się na pogrom zespołu z Islandii.

Zadowoleni z wysokiego prowadzenia gospodarze zwolnili tempo gry, co wykorzystali rywale. W 71 minucie honorowego gola dla KR zdobył Aron Kristofer Larusson. Ostatecznie, mimo jeszcze kilku dogodnych okazji do zdobycia piątej bramki, mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni 4:1.

Strzelec trzeciej bramki dla Pogoni Jakub Bartkowski przyznał, że Portowcy do przerwy mieli wyraźną przewagę i zasłużenie wygrali. - Pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze. Mieliśmy bardzo dużą przewagę. Dużo dośrodkowań i strzałów, czego efektem były trzy bramki. Kompletna dominacja. Druga połowa miała trochę inny przebieg, bo dużo daliśmy z siebie w pierwszej połowie i w drugiej drużyna z Islandii dochodziła pod nasze pole karne, czego efektem były stałe fragmenty gry i stracony gol. Nie zapominamy o rewanżu, który też chcemy wygrać - powiedział Bartkowski.

Rewanżowe spotkanie obu drużyn odbędzie się za tydzień w Reykjaviku i wydaje się, że szczecinianie po sukcesie na swoim stadionie nie powinni mieć problemu z awansem do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Bramki dla Pogoni: w 7 i 56 minucie Kamil Drygas, Luka Zahović w 16 minucie, Jakub Bartkowski w 40 minucie. Dla KR Reykjavik: Aron Kristofer Larusson w 71 minucie.

Wyjściowe składy:
Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata – 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (22. Vahan Bichakhchyan 72), 27. Sebastian Kowalczyk (99. Mateusz Łęgowski 85’), 21. Jean Carlos Silva (17. Mariusz Fornalczyk 62’), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahović (19. Kacper Kostorz 85’).

Rezerwowi: 81. Bartosz Klebaniuk, 15. Marcel Wędrychowski, 17. Mariusz Fornalczyk, 19. Kacper Kostorz, 22. Vahan Bichakhchyan, 26. Kryspin Szcześniak, 33. Mariusz Malec, 41. Paweł Stolarski, 61. Kacper Smoliński, 70. Stanisław Wawrzynowicz, 74. Aron Stasiak, 99. Mateusz Łęgowski

KR Reykjavik: 1. Betir Olafsson – 11. Kennie Chopart, 5. Arnor Adalsteinsson, 15. Pontus Lindgren, 18. Aron Kristofer Larusson – 23. Alli Sigurjonson, 4. Hallur Hanson (33. Sigurour Bjartur Hallsson 67’), 10. Palmi Palmason (29. Aron Thordur Albertsson 59’), 6. Gretar Snaer Gunnarsson, 22. Thorsteinn Mar Ragnarsson (16. Elmar Bjarnason 59’) - 9. Kjartan Finnbogasson (17. Stefan Alexander Ljubicic 67’).

Rezerwowi: 13. Aron Snaer Fridriksson, 2. Stefan Arni Geirsson, 16. Elmar Bjarnason, 17. Stefan Alexander Ljubicic, 25. Jon Arnar Sigurdsson, 29. Aron Thordur Albertsson, 33. Sigurour Bjartur Hallsson

Rewanż 14 lipca w czwartek o 20.15 na Islandii. A zwycięzca tego dwumeczu zagra w kolejnej rundzie eliminacji z duńskim Broendby Kopenhaga.

Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 20.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach sportowych po 19.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 18.
Jakub Bartkowski przyznał, że Portowcy do przerwy mieli wyraźną przewagę i zasłużenie wygrali.