Piłkarze Pogoni od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki o mistrzostwo Polski. Szczecinianie w inauguracyjnym meczu pokonali Widzew Łódź 2:1. Do przerwy był remis 1:1.
Beniaminek ekstraklasy prowadził po bramce Bartłomieja Pawłowskiego w 19 minucie. Wyrównał w 45 minucie Słoweniec Luka Zahović. Gola na wagę trzech punktów w 71 minucie kapitalnym strzałem zza pola karnego zdobył wprowadzony w drugiej połowie Vahan Bichakhchyan.

Jak mówi napastnik Dumy Pomorza Luka Zahović, gra Portowców nie była doskonała, ale liczy się wygrana z dobrze grającym Widzewem. - Najważniejszy jest wygrany mecz. Nie zawsze będzie ładnie, bo każda drużyna ma swoje priorytety w ekstraklasie. Było ciężko, ale jest zwycięstwo i dziękujemy za pomoc kibicom - powiedział Zahović.

Ekipa trenera Jensa Gustafssona po niedzielnym sukcesie zajmuje czwarte miejsce w tabeli mając tyle samo punktów, co prowadząca Wisła Płock. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin w niedzielę na wyjeździe zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Wcześniej, bo już w czwartek, Portowcy zagrają na Twardowskiego z Broendby Kopenhaga w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy.