Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Al Rihla firmy adidas jest oficjalną piłką Mistrzostw Świata w Katarze. Fot. FIFA HANDOUT
Al Rihla firmy adidas jest oficjalną piłką Mistrzostw Świata w Katarze. Fot. FIFA HANDOUT
1600 kibiców z całego świata poleci na mundial do Kataru na koszt organizatorów, w zamian za pochlebne posty w mediach społecznościowych - tak donosi amerykańska agencja Associated Press.
Fani z 31 krajów, które zagrają na mistrzostwach, mają robić pozytywny PR imprezie, która od początku jest pod ostrzałem z różnych stron. Z jednej strony zrekrutowani fani z instrukcjami, z drugiej natomiast zwykli kibice, którzy będą musieli dostosować się do zasad panujących w emiracie. A te dalej nie są skonkretyzowane - mówi szczecinianin Tomasz Wilkanowski, który wybiera się do Kataru na mecze reprezentacji Polski.

- Cały czas przypatrujemy się temu co się zmienia, jak mamy się do tego dostosować. Słyszy się, że Katar chce zabronić robienia zdjęć i filmów. Czy tak będzie, nie wiemy - mówi Wilkanowski.

Prawo w Katarze jest bardzo restrykcyjne i opiera się na prawie szariatu. Wiele przepisów na czas mistrzostw będzie jednak złagodzone. Często używanym przykładem jest kupowanie napojów alkoholowych. Podczas mistrzostw będą one dostępne na trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego oraz godzinę po końcu meczu. Ale tylko przed stadionem i tylko z biletem na mecz.

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada.
A te dalej nie są skonkretyzowane - mówi szczecinianin Tomasz Wilkanowski, który wybiera się do Kataru na mecze reprezentacji Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty