Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Bez swojego najlepszego napastnika Pontusa Almqvista Pogoń zagra w sobotę z Górnikiem Zabrze w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Szwed doznał kontuzji trzy tygodnie temu podczas meczu z Piastem Gliwice i jeszcze nie powrócił do zdrowia. Brak snajpera to niejedyny problem trenera szczecińskiej drużyny Jensa Gustafssona. Na urazy narzekają Damian Dąbrowski i Austriak Benedikt Zech i dopiero w sobotę zostanie podjęta decyzja dotycząca ich ewentualnego występu.

Gotowy do gry jest natomiast będący w wysokiej formie Jakub Bartkowski. Prawy obrońca Dumy Pomorza strzelił gola w stolicy w starciu z Legią Warszawa a przed tygodniem miał asystę przy bramce Sebastiana Kowalczyka oraz wywalczył rzut karny w konfrontacji z Miedzią Legnica. Jakub Bartkowski nie ukrywa, że liczy na kolejny dobry występ w ekstraklasie w meczu z Górnikiem Zabrze.

- Wiadomo, że liczby w ofensywie, asysty, bramki każdego zawodnika cieszą. W ostatnich meczach miałem momenty, gdzie pomagałem w ofensywnych aspektach. Mam nadzieję, że będę miał w tym powtarzalność, bo oto w tym wszystkim chodzi - mówi Bartkowski.

Sobotni mecz Pogoni z Górnikiem Zabrze rozpocznie się o godzinie 17.30 na stadionie przy Twardowskiego w Szczecinie. Spotkanie piłkarzy będziemy transmitować w sobotniej audycji "Halo stadion" od godziny 18.05.
Jakub Bartkowski nie ukrywa, że liczy na kolejny dobry występ w ekstraklasie w meczu z Górnikiem Zabrze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty