autopromocja

Holandia jest pierwszym zespołem, który uzyskał awans do ćwierćfinału katarskich piłkarskich mistrzostw świata. Holendrzy po dobrym spotkaniu z obu stron pokonali Stany Zjednoczone 3:1.
Pomimo odpadnięcia z mundialu amerykańskie media bardzo pozytywnie piszą o występie swoich piłkarzy i nie robią tragedii z porażki.

Prysły nasze marzenia - pisze w pierwszym komentarzu stacja FOX News, choć nadzieje na dobry wynik przywrócił Amerykanom po cudownej bramce w 76. minucie.

Stany Zjednoczone ostatni raz na mistrzostwach świata drużynę z Europy pokonały podczas mundialu w Korei i Japonii w 202 roku, to była Portugalia. Od tego czasu Amerykanie nie są wstanie znaleźć recepty na zespół ze Starego Kontynentu.

- Nasza reprezentacja odpadła, ale jej występ z faworyzowaną Holandią był porywający – pisze na gorąco stacja CNN.

Holendrzy strzelili dwa dość łatwe gole w pierwszej połowie budując przewagę, której Amerykanie nie byli w stanie odrobić - komentuje New York Times. Wracają oni jednak do domu z podniesioną głową, gdyż to jeden z najmłodszych zespołów na katarskiej imprezie, którego głównym celem było wyjście z grupy.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)