Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Autopromocja
Zobacz

Kamil Grosicki, fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Pogoni odnieśli zwycięstwo w swoim pierwszym meczu w 2023 roku. Szczecinianie w kontrolnym spotkaniu rozegranym podczas zgrupowania w tureckim Belek pokonali rumuński zespół Petrolul Ploeszti 2:1.
Portowcy do przerwy przegrywali 0:1. W drugiej połowie do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Sebastian Kowalczyk, a zwycięskiego gola strzelił Szwed Pontus Almqvist.

Trener Dumy Pomorza Jens Gustafsson sprawdził formę 21 zawodników w piątkowym starciu. Jako jedyny cały mecz rozegrał bramkarz Chorwat Dante Stipica. W pierwszej połowie grali dwaj nowi piłkarze obrońcy Pogoni Szwed Linus Wahlqvist i Grek Leonardo Koutris oraz 16-letni Adrian Przyborek. Po zmianie stron na boisku oprócz strzelców goli pojawili się także między innymi Alexander Gorgon, Rafał Kurzawa i obchodzący w piątek 21. urodziny Marcel Wędrychowski.

Skrzydłowy szczecińskiej drużyny Kamil Grosicki przyznał, że Duma Pomorza zasłużenie wygrała z siódmą ekipą rumuńskiej ekstraklasy.

- Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem w tym spotkaniu. Straciliśmy bramkę po własnym błędzie, ale stwarzaliśmy bardzo dużo sytuacji. Fajnie, że zespół, który wszedł w drugiej połowie, strzelił dwie bramki - podkreślił Grosicki.

W kolejnym sparingowym meczu piłkarze Pogoni Szczecin zmierzą się jutro z FCSB Bukareszt.