Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police nie zawiodły kibiców i zdobyły komplet punktów w 18 kolejce Tauron Ligi. Mistrzynie Polski pokonały Energę MKS Kalisz 3:0 w setach do 19, 21 i 21.
W trzecim secie policzanki przegrywały już 9:16, ale głównie za sprawą 40-letniej Brazylijki Fabioli zdobyły 12 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania.

Zdaniem środkowej Chemika Katarzyny Połeć, kluczem do sobotniego sukcesu była zagrywka, z którą kaliszanki miały problemy. - Myślę, że miałyśmy dobrą zagrywkę, przez co przeciwniczki były odrzucone od siatki. Było łatwiej blokować. Dobre piłki dostawałyśmy na skrzydłach i skrzydłowym łatwiej było kończyć piłki. Przede wszystkim najważniejsza była wiara w to, że chciałyśmy wygrać w trzech setach. Cieszymy się, że dałyśmy wygrać 3:0. To mega duży plus dla nas - powiedziała Połeć.

Drużyna trenera Radosława Wodzińskiego nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W kolejnym meczu Tauron Ligi siatkarki Grupy Azoty Chemika Police w piątek na wyjeździe zmierzą się z Radomką Radom.
Zdaniem środkowej Chemika Katarzyny Połeć, kluczem do sobotniego sukcesu była zagrywka, z którą kaliszanki miały problemy.