Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Autopromocja
Zobacz
Zobacz

Piłkarze Pogoni od wygranej rozpoczęli zmagania na Twardowskiego w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie w pierwszym występie przed własną publicznością - w tym sezonie Ekstraklasy - pokonali Widzew Łódź 2:1.
Do przerwy portowcy po bramce Bartłomieja Pawłowskiego w 4. minucie przegrywali z łodzianami 0:1. Po zmianie stron już w 46. minucie do remisu doprowadził strzałem głową Słoweniec Luka Zahović.

Gola na wagę trzech punktów w 64. minucie zdobył Grek Efthymios Koulouris. Jak mówi bramkarz Dumy Pomorza, Chorwat Dante Stipica, niedzielny pojedynek był bardzo ciężki ale zakończony zasłużonym sukcesem.

- Jest fajnie, kiedy strzelasz tak szybko bramkę, przeciwnik był zaskoczony, daliśmy radę, jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uszczęśliwić Szczecin - powiedział Stipica.

To drugie z rzędu zwycięstwo ekipy trenera Jensa Gustafssona w drugim tegorocznym ligowym spotkaniu. Granatowo-bordowi z sześcioma punktami na koncie zajmują 3. miejsce w tabeli Ekstraklasy ustępując jedynie Zagłębiu Lubin i liderowi rozgrywek Lechowi Poznań.

Piłkarze Pogoni w czwartek w Szczecinie w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy zmierzą się z Linfield FC.

W Ekstraklasie zespół trenera Jensa Gustafssona zagra dopiero 13 sierpnia na swoim stadionie z Radomiakiem Radom. Zaplanowany na niedzielę pojedynek we Wrocławiu ze Śląskiem zostanie bowiem przełożony ze względu na prawdopodobny pucharowy mecz w Gandawie 9 sierpnia.