Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
W Hamburgu odbyło się losowanie fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy, których w 2024 roku gospodarzem będą Niemcy.
Polska jeżeli pomyślnie zakończy baraże - najpierw pokona 21.03 w Warszawie Estonię, a następnie pięć dni później wygra na wyjeździe z Walią lub Finlandią - trafi do grupy D z Holandią, Austrią i Francją.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie B, do której trafiły Hiszpania, Chorwacja, broniące tytułu Włochy i Albania. Ta ostatnia wygrała eliminacyjną grupę E, w której była także Polska.

Inny rywal Polaków z eliminacji - Czesi - trafili do grupy F z Turcją, Portugalią i zespołem z baraży (Gruzja/Grecja/Kazachstan/Luksemburg).

Euro rozpocznie się 14 czerwca meczem Niemcy - Szkocja w Monachium. Finał 14 lipca w Berlinie.

Zdaniem niemieckich mediów, podopieczni Juliana Nagelsmanna, którzy jako gospodarze nie brali udziału w eliminacjach, trafili do "grupy marzeń". W hamburskiej Filharmonii nad Łabą nie zabrakło emocji. Były bramkarz Gianluigi Buffon, który w 2006 roku wygrał z włoską reprezentacją mundial w Niemczech, wniósł na scenę trofeum mistrzostw Europy. Następnie wraz z innymi legendami europejskiego futbolu wylosował przeciwników Niemców, którzy jako gospodarze od razu zostali przedzieleni do grupy A.

Przeciwnikami drużyny Juliana Nagelsmanna będą Węgry, Szwajcaria i Szkocja. Z tą ostatnią gospodarze rozegrają 14 czerwca w Monachium mecz otwarcia Euro 2024. "Jeszcze za wcześnie, by marzyć o finale w Berlinie. Rywalizacja o wyjście z grupy nie powinna nam nastręczać problemów. Ale tak naprawdę żaden mecz nie będzie łatwy" - ocenił dyrektor kadry Rudi Völler.

"To było szczęśliwe losowanie. Na wstępie uniknęliśmy gry z najsilniejszymi w Europie. Z tej grupy marzeń wyjdą nawet średnio spisujący się Niemcy" - napisał z kolei portal tygodnika "SportBild".

W mistrzostwach Europy zagrają łącznie 24 reprezentacje podzielone na sześć grup po cztery zespoły. Poza Niemcami w turnieju wystąpi 20 drużyn z eliminacji, a także trzy zespoły z marcowych baraży, w których weźmie udział reprezentacja Polski.

Euro 2024 zostanie przeprowadzone na dziesięciu stadionach: w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Stuttgarcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Frankfurcie i Lipsku. Zamykający turniej finał odbędzie się 14 lipca w Berlinie.

Grupa A
Niemcy
Szkocja
Węgry
Szwajcaria

Grupa B
Hiszpania
Chorwacja
Włochy
Albania

Grupa C
Słowenia
Dania
Serbia
Anglia

Grupa D
Zespół z baraży: ścieżka A Ligi Narodów (Polska/Estonia/Walia/Finlandia)
Holandia
Austria
Francja

Grupa E
Belgia
Słowacja
Rumunia
Zespół z baraży: ścieżka B Ligi Narodów (Izrael/Bośnia i Hercegowina/Ukraina/Islandia)

Grupa F
Turcja
Zespół z baraży: ścieżka C Ligi Narodów (Gruzja/Grecja/Kazachstan/Luksemburg)
Portugalia
Czechy
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty