autopromocja
  ogłoszenie
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Piłkarze Pogoni Szczecin zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. W spotkaniu 1/8 finału "Portowcy" wygrali - po dogrywce - z Górnikiem Zabrze.
W podstawowym czasie gry padł remis 1:1 (0:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 72. minucie po golu Kamila Grosickiego. Osiemnaście minut później wyrównał Sebastian Musiolik. W dogrywce bramkę dla "Dumy Pomorza" na wagę awansu zdobył Brazylijczyk Léo Borges (95').

O spotkaniu tak wypowiadał się pomocnik Pogoni, Rafał Kurzawa: - Chcieliśmy od pierwszych minut pokazać, że gramy u siebie, i, że ten mecz będzie się różnił od tego, co było w Zabrzu. I tak też było, że byliśmy agresywni do skoku. Nieźle to wyglądało. I później strzeliliśmy tę pierwszą bramkę. Niefortunnie. Później na koniec meczu dostaliśmy bramkę i musieliśmy grać dogrywkę, ale tak też czasami bywa. Chcieliśmy zamknąć ten mecz w 90 minutach. Nie udało się, ale koniec końców cieszymy się ze zwycięstwa po dogrywce. Cieszy przejście do kolejnej rundy.

W drugim wtorkowym spotkaniu tej fazy rozgrywek Jagiellonia Białystok podejmie Wartę Poznań. Początek o godz. 21.

Gole:
72' - Kamil Grosicki strzela pierwszego gola w meczu. 1:0 dla Pogoni;
90' - Sebastian Musiolik wyrównuje. 1:1;
95' - Leo Borges podwyższa na 2:1 dla Pogoni;

Składy:
Pogoń Szczecin: 77. Valentin Cojocaru – 28. Linus Wahlqvist, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 32. Leonardo Koutris – 8. Fredrik Ulvestad, 7. Rafał Kurzawa, 21. Joao Gamboa, 11. Kamil Grosicki, 71. Olaf Korczakowski – 9. Efthymios Koulouris.

Rezerwowi: 81. Bartosz Klebaniuk, 25. Wojciech Lisowski, 4. Leo Borges, 41. Paweł Stolarski, 20. Alex Gorgon, 73. Adrian Przyborek, 22. Vahan Bichakhchyan, 17. Mariusz Fornalczyk, 10. Luka Zahović

Górnik Zabrze: 32. Michał Szromnik - 5. Kryspin Szcześniak, 6. Damian Rasak, 9. Sebastian Musiolik, 10. Lukas Podolski, 11. Lawrence Ennali, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 16. Paweł Olkowski, 17. Kamil Lukoszek, 64. Erik Janza, 96. Robert Dadok

Rezerwowi: 1. Daniel Bielica, 18. Daisuke Yokota, 19. Norbert Barczak, 20. Mateusz Chmarek, 21. Piotr Krawczyk, 23. Filipe Nascimento, 25. Michal Siplak, 26. Rafał Janicki, 27. Dominik Szala