Pożyteczni
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pożyteczni
Stowarzyszenie Wiosna
Stowarzyszenie Wiosna
Stowarzyszenie Wiosna - Agnieszka Grzechnik dyr. akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości
Fragment reportażu M.Furgi - Pokonać Endometriozę
Lucyna Jaworska – Wojtas prezeska Fundacji Pokonać Endometriozę
Zapraszam na spotkanie z dwoma Organizacjami Pożytku Publicznego, a będą to Stowarzyszenie Wiosna i Fundacja Pokonać Endometriozę. Z Agnieszką Grzechnik dyr. akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rozmawiać będę m.in. o poszukiwaniu wolontariuszy. Natomiast jeśli chodzi o Fundację Pokonać Endometriozę to rozmawiać będę z Lucyną Jaworską – Wojtas, prezeską Fundacji o aktualnych działaniach organizacji, oraz o programach edukacyjnych wspierających chore kobiety.
Statuetka Lodołamacze 2023
Statuetka Lodołamacze 2023
Laureaci Lodołamacze 2023 - Klub Sportowy Inwalidów Start w Szczecinie
Laureaci Lodołamacze 2023 - Klub Sportowy Inwalidów Start w Szczecinie
Laureaci Lodołamacze 2023 - Fundacja Promocja Zdrowia
Laureaci Lodołamacze 2023 - Fundacja Promocja Zdrowia
Witamy i zapraszamy do słuchania
Fundacja Promocja Zdrowia - Anna Okupińska i Jacek Kmieć
Klub Sportowy Inwalidów Start w Szczecinie - Tomasz Kaźmierczak
Fundacja Promocja Zdrowia - Anna Okupińska
Fundacja Promocja Zdrowia i Klub Sportowy Inwalidów Start Szczecin otrzymały tytuł i statuetkę Lodołamacze 2023. Pierwsza w kategorii Instytucja, druga w kategorii „Zdrowa firma”. W kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa” statuetkę LODOŁAMACZ 2023 otrzymało: PSONI Koło w Szczecinie, które prowadzi Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej w Dobrej. Ponadto wyróżnienie otrzymał zespół Spółdzielni Inwalidów SELSIN (kategoria „Otwarty Rynek Pracy”) oraz Mateusz Tomaszewicz (kategoria „Dziennikarz bez Barier”). Jest to konkurs pokazujący ludzi i instytucje działające jak lodołamacze, które kruszą bariery na rynku pracy są prawdziwymi specjalistami. Ideą Konkursu jest „łamanie" stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy. Kiedyś zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami odbierało się jako wyraz filantropii. Dzisiaj wiąże się to z przyjęciem odpowiedzialności społecznej, która staje się kanonem polityki personalnej i czymś oczywistym dla większości firm.
Wszyscy regionalni zwycięzcy przechodzą do centralnego etapu konkursu. Tam Kapituła wyłoni zwycięzców ogólnopolskich. Gala Finałowa Konkursu LODOŁAMACZE 2023 odbędzie się 12 października w Zamku Królewskim w Warszawie.
Dzisiaj w Pożytecznych porozmawiam z gośćmi reprezentującymi Fundację Promocja Zdrowia i Klub Sportowy Inwalidów Start Szczecin.
PAH dla Maroka
PAH dla Maroka
Polska Akcja Humanitarna organizuje pomoc dla Maroka, fot.PAH
Polska Akcja Humanitarna organizuje pomoc dla Maroka, fot.PAH
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Polska Akcja Humanitarna -część 1-mówi Alicja Ryś
Polska Akcja Humanitarna -część 2-mówi Alicja Ryś
- SOS Wioska Dziecięca w Karlinie świętuje 18 lat działalności w woj. zachodniopomorskim.
Przez 18 lat działalności organizacja otoczyła swoją opieką 237 dzieci i młodzieży. Obecnie w Wiosce SOS w Karlinie mieszka 90 podopiecznych, w tym 34 dzieci z Ukrainy. Stowarzyszenie prowadzi również działania profilaktyczne „SOS Rodzinie” skierowane do dzieci oraz ich rodzin biologicznych zagrożonych rozpadem. Dziś, program ten obejmuje 363 beneficjentów z miasta Karlino i Koszalin oraz trzech gmin: Karlino, Białogard i Świeszyno.
-Rekordowa liczba zgłoszeń po pomoc psychologiczną dla dzieci. Polska Akcja Humanitarna: „Nigdy nie spotkaliśmy się z podobną skalą potrzeb”- mówi Marta Chojnacka z PAH, koordynatorka programu „Pajacyk - pomoc psychospołeczna”. Do edycji 2023/2024 programu „Pajacyk - pomoc psychospołeczna” prowadzonego przez Polską Akcję Humanitarną zgłosiło się aż 154 organizacji - to prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Liczba ta pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na wsparcie psychologiczne wśród najmłodszych. Organizacje wnioskowały łącznie o 25 mln zł dofinansowania. Program PAH skierowany jest do dzieci, które wychowują się w warunkach niekorzystnych dla rozwoju i zdrowia psychicznego. Celem jest realne wsparcie poprzez zajęcia ze specjalistami, a także w zakresie rozwoju umiejętności społecznych i życiowych oraz zainteresowań.
- Polska Akcja Humanitarna organizuje pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Maroku.
Koło Pomocy Dzieciom z ADHD i ZA TPD - tablica zasad
Koło Pomocy Dzieciom z ADHD i ZA TPD - tablica zasad
Fundacja Św. Mikołaja
Zachodniopomorskie TPD część 1
Zachodniopomorskie TPD część 2
Nowy Rok Szkolny z Fundacją Św. Mikołaja. Wraz z Danielem Wardzińskim opowiemy o programie stypendialnym realizowanym przez organizację na rzecz uzdolnionej młodzieży. Kolejny gość Pożytecznych TPD w Szczecinie. Angelika Muchowska rzecznik TPD opowie m.in. o wsparciu placówek przez lokalnych darczyńców. Natomiast Tamara Olszewska-Watracz - Kierownik Placówki Specjalistycznej Koła Pomocy Dzieciom z ADHD i ZA, TPD ZOR w Szczecinie oraz Sonia Świtalska Dyżurny Konsultant ADHD i ZA opowiedzą o planach na nowy rok szkolny w placówkach przy Pocztowej.
Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna
Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna
Marcin Choiński -Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna
Rozmowa z Józefem Małoskiem dyr. Biura PZN w Szczecinie
Anna Gregorak - Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie
Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Dzisiaj w audycji opowiemy m.in. o klinikach mobilnych – projekcie realizowanym przez Polską Misję Medyczną na Ukrainie, odwiedzimy siedzibę PZN, gdzie rozmawiać będziemy o aktualnych działaniach tej organizacji, natomiast w Zachodniopomorskim Oddziale Okręgowym PCK w Szczecinie- mówić będziemy o promocji krwiodawstwa. Dzisiaj jeszcze przedstawimy kilka rozmów z uczestnikami "Spotkania rodzin adopcyjnych" zorganizowanego w sobotę w Smętowicach przez Ośrodek Adopcyjnych Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
fot. mat. organizatora
fot. mat. organizatora
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej, goście: Małgorzata Frymus - prezes Stowarzyszenia OFFicyna oraz Damian Romaniak - dyrektor artystyczny Szczecin Film Festival
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej, gość: Piotr Pawłowski prezes Fundacji Wspierania Kultury Noc Poetów
W magazynie Pożyteczni rozmawialiśmy o sztuce i kulturze. Było miejsce zarówno na film jak i na poezję.
Już w połowie października do Szczecina zjadą filmowcy, rozpocznie się kolejny Szczecin Film Festival. Będą projekcje filmów, konkurs, spotkania z twórcami i warsztaty.
O planach na październik w magazynie opowiadali: Małgorzata Frymus - prezes Stowarzyszenia OFFicyna oraz Damian Romaniak - dyrektor artystyczny Szczecin Film Festival.
W Pozytecznych rowniez rozmowa o Nocy Poetów, kolejne spotkanie z tego cyklu odbyło się w Reczu. O idei spotkań mówił w Radiu Szczecin Piotr Pawłowski prezes Fundacji Wspierania Kultury Noc Poetów.
PAH - Polska Akcja Humanitarna
PAH - Polska Akcja Humanitarna
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej, goście: Aleksandra Sikorska psycholog, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce oraz Małgorzata Hartug mama jednej z rodzin w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Karlinie
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej, gość: Helena Krajewska rzecznik prasowa Polskiej Akcji Humanitarnej
W magazynie Pożyteczni rozmawialiśmy o przygotowaniach do nowego roku szkolnego oraz Światowym Dniu Pomocy Humanitarnej.
Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy - Polski Czerwony Krzyż
Stowarzyszenie Wiosna
Stowarzyszenie OFFicyna
Dzisiaj w magazynie mówić będziemy m.in. o pomocy humanitarnej oferowanej przez wyspecjalizowane w tym zakresie organizacje. Jedną z nich jest PCK, drugą Polska Akcja Humanitarna. Już za tydzień 19 sierpnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, upamiętniający pracowników organizacji niosących pomoc, którzy stracili życie lub zostali ranni w trakcie wykonywania swojej pracy. Tak więc mówić będziemy o pomocy humanitarnej, ale też wraz ze Stowarzyszeniem Wiosna zachęcimy słuchaczy do zainteresowania się wolontariatem. Natomiast wspólnie ze Stowarzyszeniem OFFicyna zaprosimy na wieczory filmowe z OFFicyną, opowiemy o przygotowaniach do Szczecin Film Festiwal 2023 i innych projektach organizacji.
Fundacja "Pokonać endometriozę"
Fundacja "Pokonać endometriozę"
Fundacja "Pokonać Endometriozę" - szukaj informacji na FB
Fundacja "Pokonać Endometriozę" - szukaj informacji na FB
Magdalena Wilk i Angelika Muchowska Zachodniopomorskie TPD
Magdalena Wilk i Angelika Muchowska Zachodniopomorskie TPD
Stowarzyszenie Wiosna
Fundacja "Pokonać Endometriozę"
Zachodniopomorskie TPD
Dzisiaj w Pożytecznych poznamy Fundację „Pokonać Endometriozę” - jej misją jest propagowanie profilaktyki oraz leczenia endometriozy, inicjowanie prozdrowotnych wydarzeń społecznych oraz niesienie pomocy chorym kobietom i ich rodzinom. Endometrioza to choroba trwająca całe życie, która wiąże się z bezustannym cierpieniem, a kluczowym elementem walki z nią jest jak najszybsza diagnoza. Organizacja ta po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w naszej audycji.
Kolejna organizacja to Stowarzyszenie Wiosna, która jak co roku poszukuje wolontariuszy do dwóch prowadzonych przez siebie akcji – Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Dzisiaj jedna z wolontariuszek opowie o swojej działalności w stowarzyszeniu.
Na zakończenie naszego spotkania opowiemy o pozyskanych funduszach przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. TPD będzie nadal wspierać obywateli Ukrainy, dzięki środkom otrzymanym od Wojewody Zachodniopomorskiego. Zarówno Zachodniopomorski odział TPD jak i oddział okręgowy w Koszalinie otrzymały finansowanie na utrzymanie dotychczasowych działań jak i rozwój kolejnych.
Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna
Stowarzyszenie Wiosna
Fundacja Św. Mikołaja
Zaprosiłam dzisiaj do programu przedstawicielki kilku organizacji, których podstawowym celem jest organizowanie działań charytatywnych. Polska Akcja Humanitarna zachęca do przyłączenia się do zbiórki organizowanej w ramach projektu - Ubrania Do Oddania - „Zamień modę na wodę”, w ten sposób można wesprzeć mieszkańców Kenii, Somalii, Sudanu Południowego, Madagaskaru oraz Jemenu w dostępie do wody i sanitariatu. Zasada zbiórki jest następująca: każdy 1 kg przekazanych ubrań, tekstyliów, zabawek to 1 zł na koncie PAH. Stowarzyszenie Wiosna z kolei rozpoczęło akcję informacyjną związaną z naborem wolontariuszy do dwóch najbardziej znanych projektów – „Szlachetna Paczka” i „Akademia Przyszłości”. Fundacja Świętego Mikołaja zorganizowała „Przystanie Świętego Mikołaja”. Dzięki wsparciu Partnerów i Darczyńców Fundacja zapewnia dzieciom i młodzieży z Polski i z Ukrainy wycieczki i wakacyjne przygody. Np. w Przystani Świętego Mikołaja w Szczecińskim Klubie Sportowym organizowane są warsztaty sportowe z elementami tenisa ziemnego. Warto posłuchać rozmów dotyczących działań tych OPP.
1234567