Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Dziś będą z nami soulowe duety - te premierowe, jak i te klasyczne (głównie damsko-męskie, ale nie tylko). Na playliście m.in. Ella i Louis, Ray, czy Luther, a z nowości Steve Lacy, czy Babyface, który nawet szykuje cały album z duetami.
Dziś 70 urodziny ma Nile Rodgers, więc wiadomo, że o to zahaczymy (w wydaniu tanecznym!). Będą też z nami Sudan Archives, czy Kelela z premierami. Do tego w Czekoladzie zapowiedzi koncertowe i kilku ciekawych debiutantów.
Tym razem czas na premiery sierpniowe - mam wrażenie, że było ich trochę mniej niż w lipcu, ale jakościowo nie możemy narzekać. Odwiedzą nas m.in. Black Thought, Danger Mouse, JID, Jimetta Rose, Omar Apollo, czy Thee Sacred Souls.

Do usłyszenia o 23:00!
Wracamy po wakacjach! Dziś stawiamy na muzykę, która ukazała się pod koniec czerwca i w lipcu - czyli na początku tegorocznej przerwy w nadawaniu Czekolady. Będą z nami m.in. Jitwam, Stimulator Jones, Beyoncé, Lava La Rue, DOMi & JD BECK, Steve Lacy i wielu innych.
Od niedzieli rusza letnia ramówka Radia Szczecin, co znaczy tyle, że Czekolada ma na ten czas przerwę w emisji. Dziś przed nami ostatnie wydanie przed wakacjami i będzie ono bardzo letnie! Zagrają między innymi Dabeull, Kaytranada, The Mary Jane Girls, Tropiki, Ella Washington, czy Barry White. Lato powitamy funkiem!
Dziś trochę sobie poodkrywamy, podróżując. :) Zahaczymy o młodych artystów z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, czy Japonii. Ale na playliście też dobrze nam znani Tyler, the Creator, czy SZA z piątymi urodzinami swojej debiutanckiej płyty.
Jutro Prince świętowałby 64 urodziny, dlatego przed nami dwie godziny z jego muzyką - utwory studyjne, covery, czy nagrania artystów zainspirowanych Księciem. Będzie też piątkowa premiera - fragment płyty Prince and the Revolution – Live!, która jest zapisem koncertu z 1985 roku.
Czekolada dziś w całości w brzmieniach retro - będą nagrania starsze i nowsze, ale wszystkie w klasycznej stylistyce soulowej (funkowej i disco momentami też). Monophonics i Kelly Finnigan wydali album dokładnie w tym klimacie - jakby prosto z lat 70. Za to Brian Jackson, współpracownik Gila Scotta-Herona, stworzył utwory, często zahaczające o pomysły z czasów nagrań z Gilem. Będzie też z nami ukraiński projekt The Cancel - i oni pięknie inspirują się starym soulem, czy jazzem. To tylko trzy zapowiedzi - dziś po 23:00 znacznie więcej dobrych dźwięków!
Ravyn Lenae z debiutancką płytą, Raury z nowym singlem, Oscar Jerome z jazzem, czy Charlotte Dos Santos z zapowiedzią nowego krążka. Będzie też hołd dla Bernarda Wrighta, a do tego trochę soulu na Dzień Matki.
Kendrick Lamar, Reuben James, czy Ella Mai wydali nowe płyty i jest spora szansa, że dziś ich posłuchamy. W Czekoladzie oczywiście znacznie więcej muzycznych gości - kompozycje niektórych sprawdzimy po raz pierwszy, będą to np. Jelly Cleaver, czy Sarah Williams White.
1234567