Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Dziś sporo nowej muzyki od artystów, którzy pojawią się w Czekoladzie pierwszy raz - będą to między innymi Peter CottonTale, Wyatt Waddell, Q i Rachel Chinouriri. A poza nimi trochę premierowej muzyki filmowej, cover od Bilala i Stimulator Jones z nową płytą.
Przed nami Jazmine Sullivan, czy Denitia z nowymi utworami, ale będą też dziewczyny z We Are King z coverem Bowiego, Devon Gilfillian zainspirowany Marvinem i laureaci plebiscytu BBC Sound of 2021.
Czas na podsumowanie roku 2020 w temacie soulu - oczywiście nie da się zagrać wszystkich dobrych utworów, które zostały wydane podczas tych dwunastu miesięcy, ale będziemy próbować! Zagrają m.in. Cleo Sol, Adrian Younge, Tom Misch, Nyah Grace, czy Moses Sumney.
Ostatnia Czekolada w tym roku zaprasza nowymi epkami Lauriany Mae, czy Oyi Noire raz singlami z Polski od Ticky i Michała Martyniuka. Nie zabraknie też sylwestrowych dźwięków - tu m.in. Childish Gambino w tanecznym remiksie, świetni Salsoul Orchestra i niezastąpiona Donna Summer!
Skoro Święta tak blisko, to pogramy sobie dzisiaj soul i funk w wydaniu świątecznym! :D Ale wpadną też The Pharcyde, Akemi Fox, Al Green i Moses Sumney z kawałkami, w których nie uświadczymy Mikołaja, ani śniegu!
Wiadomo, że nie można pominąć świetnego krążka The Avalanches, ale mamy też w końcu epkę z coverami od Jamesa Blake'a, a nowe dźwięki przygotowali także Kid Cudi, Raahiim, Terrace Martin i wielu innych. Przesłuchamy więc to wszystko, dodając sporo innych soulowych smaczków.
Dziś w planie trochę soulowego wyciszenia i kilka debiutów. Na przykład w Czekoladzie jeszcze nigdy nie grała Salami Rose Joe Louis, nie słuchaliśmy też Carlitty Durand, ani szczecińskiej grupy Parasoul - dziś to wszystko się zmieni. :) Zapraszam do włączenia Radia Szczecin o 23:00.
A w ten poniedziałek coś dla fanów soulu z lat siedemdziesiątych - dwie godziny z muzyką z tej dekady! Na playliście między innymi Shuggie Otis (świętujący dziś 67 urodziny), ale też Tom Brock, Leroy Hutson, czy The Jones Girls.

Zapraszam od 23:00!
Zaczniemy kolejnym udanym coverem od Jamesa Blake'a, a później posłuchamy debiutanckiego wydawnictwa Sons of the James, a także kosmicznego albumu Paula Epwortha. W głośnikach też Erykah z pewną rocznicą i Fiona Apple ze swoją rapową inspiracją.

Gramy od 23:00!
Dziś będziemy się relaksować utworami w jesiennym klimacie - szykujcie jakiś ciepły napój, wygodne miejsce do siedzenia i koc do nakrycia. :) A o muzyczne tło zadbają m.in. Sade, Limp Twins, MorMor, czy How to Dress Well - w planie też trochę starego soulu!
1234567