Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Cały czas jest jeszcze wielu artystów do poznania, więc tym razem będą to np. Tora-i, Adam Ness, Talibah Safiya, czy Barii. Sprawdzimy też, co porabia wokalista Fat Freddy's Drop i co nowego nagrał Michael Kiwanuka.
Dziś wracamy do samplowania, ale będą też covery - mówiąc w skrócie przed nami Czekolada zatytułowana - "Już to grali". :) Jeśli chodzi o sample, to będziemy ich szukać głównie w premierach z ostatnich miesięcy, a posłuchamy też kilku nowych coverów. Po 23:00 będą z nami m.in. Little Simz, Esther Phillips, SIR, Tyler, the Creator, First Choice i kompozycje Barry'ego White'a.
James Blake i BadBadNotGood wydali nowe płyty (piąte w ich dyskografiach), Robert Glasper podzielił się z nami świeżutkim utworem, a wraca też Kelis - z kolejnym kulinarnym singlem. Oprócz nich w Czekoladzie też Galdive, Sahra, czy Andrzej Zaucha.
Ruthven, Beatchild, Fana Hues, Anushka, Whoarei - to artyści, których jeszcze w Czekoladzie nie było, ale myślę, że ich muzyka powinna się Wam spodobać, dlatego też wsłuchamy się w nią po 23:00. Do tego dorzucimy nowe utwory Kali Uchis, czy Charlotte Dos Santos i coś starszego od Czesława Niemena.
Tym razem z nami Al Green z orkiestrą, w podobnym składzie Luke James, do tego Nao z trzecim albumem i Gabriels z kolejnym udanym singlem. Posłuchamy też Jordana Mackampy, Fugees, Sampology i kilku jesiennych nagrań.
Wczoraj 69 urodziny świętował Nile Rodgers i dlatego dziś wrócimy do kilku jego produkcji - będzie więc disco, ale i jazz. Poza tym w Czekoladzie kilka premier, jak i debiutantek. Jeszcze nigdy nie słuchaliśmy Priyi Ragu, Kasi Konstance, czy Anaiis - dziś to się zmieni.
Idziemy dalej z nowościami, ale tym razem będą to premiery bardziej oldskulowe. Posłuchamy fragmentów koncertów Etty James i Niny Simone z Montreux, czy występu Wilsona Picketta - m.in. te wydawnictwa udostępniono latem. Będzie też Leon Bridges mocno zainspirowany starym soulem - Leon opowie nam trochę o swojej nowej płycie. A z polskich premier - Henryk Debich ze sporą dawką funku!
W Radiu Szczecin kończy się letnia ramówka, czyli wraca Czekolada! Po wakacjach mamy sporo do nadrobienia, bo wielu artystów podzieliło się z nami bardzo dobrymi płytami, czy singlami. Na pewno będziemy do nich wracać jeszcze przez jakiś czas, na razie zagramy sobie m.in. Little Simz, Cleo Sol, Lembę, czy Nightmarks on Wax.
Dziś świętujemy 10 urodziny Czekolady - audycja zaczęła grać w Radiu Szczecin 24 czerwca 2011 roku. Wtedy jako pierwsza zaśpiewała Jill Scott i ona rozpocznie nasze dzisiejsze spotkanie. A poza nią w audycji także Lamont Butler, Esperanza Spadling, Leo's Sunshipp, Gene Harris, czy H.E.R.
Wraca do nas temat samplowania i tym razem będziemy słuchać kawałków z lat 80., które samplowali m.in. Beastie Boys, Tyler, the Creator, czy H.E.R. W Radiu Szczecin bardzo taneczne rytmy, ale pewnie trafi się i jakaś ballada. Zagrają Roy Ayers, Hi-Gloss, czy Wild Sugar!
1234567