Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Premiery z ostatnich tygodni, ale też z końcówki minionego roku - czas na taką soulową mieszankę. Sięgniemy do nowej muzyki Little Simz, Monophonics, Jacoba Colliera, Catpack, Stee Mogile, czy Cherise. A zdzwonimy się też z Markiem Pędziwiatrem z EABS, by pogadać o nominacjach do Fryderyków i jego muzycznych planach.
Czuć już wiosnę, a w Czekoladzie idziemy dalej i dziś po 12:00 w studiu Tropiki!

Pogadamy o nowym projekcie Michała "Audycja wieczorna" - o jego ekspresowym wydaniu, zaproszonych gościach, ulubionych producentach, czy możliwych koncertach.

A poza wywiadem sięgniemy też po sporo nowości - tu kłaniają się Jalen Ngonda, Rae Khalil, The Free Nationals, Kosmonauci z Paulina Przybysz, czy SZA.

Zapraszam serdecznie!

PS Sprawdzimy też, który raper zajął się prowadzeniem medytacji - to może zaskoczyć!
Natalia Przybysz rozpoczęła w sobotę w Szczecinie swoją wiosenną trasę "Do zobaczenia do jutra", a po tym pięknym koncercie w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza będzie gościć w Czekoladzie.

Programy piękną muzykę, w tym najnowszą płytę Natalii, a pogadamy o marzeniach, Sade, wielu sytuacjach rocznicowych z ubiegłego roku, dwóch nawiązaniach do Sistars na „Tam”, ekscytującej czterdziestce, byciu boomerem i kilku innych rzeczach.
Pięćdziesiątka D'Angelo wypada w niedzielę, dlatego w Czekoladzie bardzo dużo jego muzyki, której towarzyszyć będą inni artyści tworzący soul w latach 90., a także Soulquarians.

Wczesna współpraca D'Angelo z Angie Stone (także z grupą, w której Angie debiutowała), kapitalny debiut "Brown Sugar" i jego spektakularna kontynuacja, czy utwory, w których pojawiał się gościnnie. Do tego na playliście między innymi Mos Def, Erykah Badu, czy J Dilla (on znowu w środę świętowałby 50 urodziny).
Po kilku tematycznych Czekoladach zebrało nam się sporo premier z ostatnich tygodni - sprawdźmy zatem, jak artyści soulowi zaczęli nowy rok.

Na playliście pojawią się na pewno Sy Smith, Roseye, Sinkane, Norah Jones, Usher, czy Kali Uchis (i kilku innych muzyków na umilenie niedzieli;).

jill s
jill s
Tym razem Czekolada zagości na scenie. Przez dwie godziny będziemy słuchać nagrań koncertowych. Wrócimy do soulowych klasyków od takich artystów jak Marvin Gaye, Natalie Cole, Bill Withers, czy Bobby Byrd, ale będą i premierowe nagrania live - tu z nami między innymi Willow, czy Speakers Corner Quartet.
Karnawał zawita do Czekolady - i tak przez dwie godziny żadnych ballad, tylko funk i nu-disco! Pomieszamy hiciory z utworami mniej znanymi, ale wcale nie mniej bujającymi. :)

Na playliście między innymi Instant Funk, The Strike, Emotional Oranges, Jackie's Boy, Garth., czy Athletes of God.

Do usłyszenia po 12:00!
Tym razem z nami trochę zimowej muzyki (np. zimowa płyta Gila Scotta-Herona), ale i zimowy Van Hunt. Nie pominiemy oczywiście najgorętszej piątkowej premiery, czyli utworu, który połączył D'Angelo z Jay'em-Z. Playlistę dopełnią Abraham Alexander z debiutancką płytą, Butcher Brown z nowym singlem i trochę bluesa.
Zanim rok 2024 na dobre się rozkręci, trzeba jeszcze podsumować minione dwanaście miesięcy. Postaram się wrócić do jak największej ilości utworów z 2023 roku, które najlepiej brzmiały w Czekoladzie. Są to trudne wybory, ale mam nadzieję, że uda się zebrać mocną listę piosenek. ;)
Wyjątkowo Czekolada zagra w poniedziałek, a nie w niedzielę i tak przywitamy razem Nowy Rok. Oprócz tematyki noworocznej w utworach będzie też kilka Waszych zamówień, może zerkniemy i w stronę zapowiedzi płytowych. Główny cel jest taki, by odpocząć wspólnie po Sylwestrze i naładować się pozytywnie na rok 2024. Na playliście między innymi Hot Chocolate, Nina Simone, Erykah Badu, czy Terri Walker.
1234567