Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Powtarza się sytuacja, którą dobrze znamy - ukazało się kilka nowych utworów i płyt, a my jeszcze nie słuchaliśmy ich w Czekoladzie. Muszę przyznać, że stworzył nam się z tego na prawdę mocny soulowo-rapowo-jazzowy zestaw. Na playliście znajdą się na pewno B. Cool-Aid, Remi Wolf, Yuseff Dayes, Speakers Corner Quartet, czy Durand Jones. Startujemy o 23:00!
Dziś wspominamy muzykę Tiny Turner - nagrania solowe, współprace, covery, ale też sporo utworów koncertowych. Pojawi się także kilku artystów zainspirowanych twórczością Królowej rock and rolla, ale to tylko mały ułamek tej playlisty, gdyż przede wszystkim śpiewać będzie Anna Mae Bullock. Szykujcie się na dwie godziny z jej niesamowitą charyzmą, energią i muzyczną różnorodnością.
Stawiamy na premiery ostatnich tygodni, które stworzą nam bardzo dobrze brzmiący zestaw. :) Pewne jest to, że zaśpiewają między innymi Madison McFerrin, Q, Summer Walker, czy Witch Prophet. A z "Płytą tygodnia" Radia Szczecin odwiedzi nas też na chwilę Vito Bambino, by podzielić się swoimi inspiracjami rapem i soulem.
Paulina Przybysz wydała ostatnio swoją trzecią solową płytę o tytule "Wracając" i tak Paulina wróci do Czekolady. :) Artystka opowie nam o nowej muzyce, ale nie obędzie się bez wspominania klasyków. W rozmowie także sporo o koncertach, "dziaderskiej" muzie, ale też o 20. rocznicy wydania debiutanckiej płyty Sistars. Podejmiemy także wątek mocnych, kobiecych piosenek i na playliście pojawi się wiele utalentowanych kobiet, jak Kasia Konstance, Udoo, Rosalie., czy Emily King.
Z tęsknoty za majówką i odpoczynkiem postanowiłam wrócić do takich tematów, grając w Czekoladzie bardzo relaksująco. Piękny, soulowy klimat obiecali zapewnić nam między innymi Weeland, Frank Ocean, Amaria, Emergence Collective, czy Kamauu.

Gramy od 23:00 - zapraszam serdecznie! :)

Majówka w Czekoladzie rozpocznie nam się w klimatach disco, jednak będą to trochę mniej znane, taneczne hity od zespołów takich jak Revanche, Brainstorm i Stargard. Po tym wstępie zerkniemy w stronę nowej płyty (także disco:) od Jessie Ware. I tak minie nam prawie godzina, a w dalszej części w planach trochę funku, bluesa, nowa płyta Baby Rose i muzyczna zapowiedź szczecińskiego Męskiego Grania. O swoich soulowych i inspiracjach opowie też autorka Płyty tygodnia Radia Szczecin - Daria ze Śląska.
Dziś rozpoczniemy z Niną Simone, by wprowadzić się w klasyczne granie soulowo-bluesowe, później chwilę spędzimy przypominając sobie dorobek Ahmada Jamala. Następnie przejdziemy do nowszych kompozycji - wszystkich w spokojnym klimacie. Piękne piosenki zaśpiewają nam Coco O., czy Witch Prophet. Później za to zapanuje funk i do końca audycji nie będziemy już zwalniać.
Ciągle pozostaje wielu artystów jeszcze w Czekoladzie niegranych i chociaż często do nich wracamy, to dziś staną się głównym tematem audycji. Na playliście zapowiedzieli się m.in. Amaria, Lizzie Berchie, Kara Jackson, czy Biako. Wyjdzie nam z tego bardzo ciekawa mieszanka soulowo-funkowa z domieszką bluesa, czy folku. Zapraszam do słuchania od 23:00!
Na zamknięcie poniedziałku czas na poświąteczny relaks z Czekoladą - zapewni nam to soul stary i nowszy. :) Na playliście między innymi gospel od Whitney Houston, Daniel Caesar z nową płytą, czy Meshell Ndegeocello i Emily King z premierowymi singlami.
Dziś kilka moich muzycznych odkryć - zaprezentują się Phum Viphurit, Farah Audhali, czy Flourish. Przypomnimy też sobie kilka klasyków, ale też sprawdzimy nowe single, które wydali Daniel Caesar, Q, czy Devin Tracy.
1234567