Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Ostatnia Czekolada w niedzielę przed przerwą wakacyjną skupiała się na premierach i tak swoją nową, koncertową płytę zaprezentował nam Bilal, a ze świeżutkimi singlami pojawili się tacy artyści jak Raye, Gallant, Suzanne Sheer, czy Omar Apollo. Na półkę z nowościami wydawniczymi dorzuciliśmy jeszcze m.in. debiutancki krążek Tems, album Moby'ego wypełniony współpracami, czy wyczekiwany powrót NxWorries.


PS Podczas lata Czekolada będzie grała w soboty od 19 do 21.
Posłuchaj Czekolady #590
Po koncercie w Ogrodach Śródmieście do Czekolady wpadł Bartek Królik. Opowiadał o wszystkich swoich projektach - przede wszystkim o karierze solowej, ale też o zespole Łąki Łan, Męskim Graniu 2023, Spoken Love i Sistars.

W rozmowie usłyszycie między innymi o tym, jak to jest debiutować po czterdziestce, jak powstaje finałowy koncert Męskiego Grania i jakie zmiany zaszły w składzie Łąki Łan.

W tle, oprócz wyżej wspomnianych, zagrali dla nas m.in. Charles Bradley, Rosalie., The Valentine Brothers, Udoo, czy Alicja Szemplińska.

Posłuchaj Czekolady #589
W tej audycji (trochę krótszej z uwagi na bloki wyborcze) grają między innymi Nneka, Melanie Fiona, Luke James, The Foreign Exchange, czy The Sugarhill Gang. A oprócz muzyki skupiamy się także na dobrych filmach dokumentalnych, które mogą być ciekawe dla fanów soulu. Mówimy o muzycznych poszukiwaniach Marka Ronsona przedstawionych w pewnym serialu, bardzo oryginalnym sposobie prezentowania historii Beastie Boys, czy dokumencie opowiadającym o roku 1971.

Posłuchaj Czekolady #588
Audycja była krótsza, ale jakże treściwa i z super składem. ;) Naszymi gośćmi byli Marek Pędziwiatr, Marcin Rak i Sebastian Jóźwiak - reprezentacja składu Błoto (ale także EABS, Zima Stulecia i Astigmatic Records).

Wszystko po świetnym koncercie Błota w ramach festiwalu Śledź Młody Jazz 2024.

Porozmawialiśmy o fonograficznych planach Błota, nowym albumie EABS, który pięknie odwołuje się zapomnianej części dyskografii Tomasza Stańki. Było też o współczesnej, polskiej scenie jazzowej i o tym, czy Fryderyki pomagają we wzmocnieniu pozycji na rynku.

Na playliście Błoto i EABS, ale także Kosmonauci, Miles Bonny, Łona, Stevie Wonder, Willie Hutch, czy Night Marks Electric Trio.

Posłuchaj Czekolady #587