Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Ta Czekolada była połączeniem sampli i coverów, które mogliśmy znaleźć na ostatnio wydanych płytach i singlach (z kilkoma starszymi wyjątkami). I tak na playliście TOKiMONSTA z taneczną wersją pewnej ballady, H.E.R. inspirująca się Goapele, Tom Misch grający Nirvanę. Były też z nami nowe płyty Tylera, the Creatora, czy Drake'a i inspiracje muzyką Barry'ego White'a.

Posłuchaj Czekolady #474
Na początek Czekolady Andrzej Zaucha, gdyż w niedzielę minęło już trzydzieści lat bez tego świetnego wokalisty. Potem przysłuchaliśmy się kilku premierom - Masego, October London, Kelis i Curtis Harding wydali nowe single. A pojawiły się też płyty BADBADNOTGOOD, Marca E. Bassy'ego, czy D Smoke'a, więc było, co grać. :)

Posłuchaj Czekolady #473
W Czekoladzie postawiliśmy na tych, których jeszcze nie znamy z anteny Radia Szczecin, a byli to między innymi Fana Hues, Kelly Finnigan, Greg Blackman, Wilfred Luckie, Whoarei, czy Ruthven. Ale żeby zacząć od znajomych dźwięków, posłuchaliśmy też Czesława Niemena i Roberty Flack.

Posłuchaj Czekolady #472
W pierwszej jesiennej Czekoladzie posłuchaliśmy kilku utworów idealnych na tę porę roku. Ale sprawdziliśmy też nowe propozycje Aliny Baraz, Two Another, Tweet, McClenney'a, czy NAO. Zapoznaliśmy się także z dyskografią Jordana Mackampy i wróciliśmy do debiutu Fugees.

Posłuchaj Czekolady #471
Z jednej strony klasyka disco, bo świętowaliśmy niedzielne urodziny Nile'a Rodgersa, a z drugiej Yebba, czy James Blake z nowymi propozycjami. Kilku artystów zadebiutowało też w Czekoladzie ze swoimi utworami - m.in. Priya Ragu, Unusual Demont, Anaiis, czy Kasia Konstance. Sprawdziliśmy także, jak brzmi disco w wykonaniu nowego projektu Macy Gray i jak Moses Sumney czuje się w repertuarze zespołu Metallica.

Posłuchaj Czekolady #470
Nadal nadrabiamy letnie nowości, ale tym razem skupiamy się na tych w starym stylu. I tak gramy koncerty sprzed lat, które dopiero zostały wydane (Etta James, czy Nina Simone), jest też reedycja płyty Eboni Band, a Al Green zaśpiewał dla nas z orkiestrą. Na playliście także współcześni artyści nagrywający w starym stylu, jak Lady Blackbird, czy Benny Sings. A w Czekoladzie też krótki wywiad z Leonem Bridgesem na temat jego najnowszego albumu.

Posłuchaj Czekolady #469
W tym tygodniu przypadają 10 urodziny Czekolady, dlatego też audycję zaczęliśmy dokładnie tak, jak nasze pierwsze spotkanie w czerwcu 2011 roku, czyli z Jill Scott. Finał też mieliśmy ten sam, a zapewnili go Aretha Franklin i Stevie Wonder. Oprócz kilku wspominek pograliśmy też nowości od H.E.R., Esperanzy Spalding, czy Mumu Fresh. A były także letnio brzmiące starocie od Leo's Sunshipp, czy Rokk! Czekolada nr 467 to ostatnie wydanie audycji przed przerwą wakacyjną w Radiu Szczecin.

Posłuchaj Czekolady #467
Tym razem w Czekoladzie nadszedł czas na powrót do samplowania! Na tapetę ponownie wzięliśmy lata 80. i sprawdzaliśmy jak współczesnych nam artystów inspirowali Marcus Miller, Felix, Say When!, Loose Ends, Roy Ayers, czy Hi-Gloss.

Posłuchaj Czekolady #466
1234567