Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Przez blisko dwie godziny sprawdzaliśmy najróżniejsze połączenia soulu, funku, rapu, czy bluesa z muzyką country. Nie pominęliśmy bardzo ważnej w tym kontekście płyty Raya Charlesa z 1962 roku, a zaśpiewali też Joe Simon, czy Solomon Burke - jedni z pierwszych, którzy country łączyli z soulem. Wpadli do nas także Tina Turner, czy Bobby Womack, którzy nagrali całe płyty z muzyką country, a do tego Willie Nelson i Dolly Parton z inspiracjami funkowymi. Ze współczesnych artystów country-soul do playlisty dołączyli Tanner Adell, Reyana Roberts, czy Beyoncé.

Posłuchaj Czekolady #580
Tym razem Czekolada zdecydowanie krótsza, ale nadal wypełniona soulem, który miał nas świątecznie relaksować. Na playliście między innymi urodzinowe diwy, Gnarls Barkley z zapowiedzią nowej muzyki, czy Beyoncé (jeszcze nie w stylistyce country) w zapowiedzi kolejnej Czekolady, która skupi się na country soulu. ;)

Posłuchaj Czekolady #579
Nowa pora roku przełożyła się u nas na nowości na playliście. ;) Sprawdziliśmy premierowe płyty takich artystów jak Gary Clark Jr., Norah Jones, czy SiR, a garść nowych utworów dorzucili do zestawienia Baby Rose, Ezra Collective, MRCY i Elmiene. Sprawdziliśmy też twórczość dwóch młodych Brytyjek - Raelle i Olympia Vitalis ciągle szykują się do wydania pierwszych albumów, a kolejne single zapowiadają ciekawe debiuty.

Posłuchaj Czekolady #578
Fot. Robert Stachnik
Fot. Robert Stachnik
Cudna Dee Dee Bridgewater opowiada o miłości do jazzu, chęci mieszkania w Polsce i swoim wnuku Marku Kowalskim. :) Było też o inspirującym spotkaniu z Ellą Fitzgerald, wspieraniu kobiet w jazzie, odwadze i muzycznych szufladkach.

W audycji także opinie zachwyconych widzów po koncercie Dee Dee podczas finału 9. edycji Szczecin Jazz, a do tego dużo pięknej muzyki jazzowej, bluesowej i soulowej. Oprócz naszej głównej bohaterki zaśpiewały m.in. Nina Simone, Nancy Wilson, Dinah Washington, czy córka Dee Dee, China Moses.

Posłuchaj Czekolady #577
Początek był kobiecy z męskim akcentem - przedłużyliśmy piątkowy Dzień Kobiet, by pograć trochę babskiego R'n'B i soulu. A druga godzina to już oczekiwanie na wręczenie Oscarów i muzyka związana z tegorocznymi nominacjami, jak kluczowy i w oryginale rapowy utwór z "Anatomii upadku", nowa muzyka filmowa Branforda Marsalisa, czy Jon Batiste z ważną nominacją. Wróciliśmy też do kilku wygranych, jak i przegranych, oscarowych artystów sprzed lat.

Posłuchaj Czekolady #576
Ledisi, Jordan Mackampa i Jacob Collier wydali w ostatnich dniach nowe płyty, ale wróciliśmy też do albumów z poprzedniego roku od Busty and the Bass, czy Rory'ego. Premierowe single dorzucili do zestawu Norah Jones, czy Cherise. A zdzwoniliśmy się też z Markiem Pędziwiatrem z EABS, by opowiedział nam o swoich fryderykowych nominacjach i muzycznych planach.

Posłuchaj Czekolady #575
Tym razem do Czekolady wpadł Michał Urban występujący jako Tropiki - zagrał kilka numerów ze swojego nowego projektu "Audycja wieczorna" i poopowiadał o ulubionych producentach, czy możliwych koncertach.

A poza wywiadem sięgneliśmy też po sporo nowości - na playliście między innymi Jalen Ngonda, Rae Khalil, The Free Nationals, Kosmonauci z Pauliną Przybysz, czy SZA.

Posłuchaj Czekolady #574
W Czekoladzie gościliśmy Natalię Przybysz, która dzień wcześniej rozpoczęła w Szczecinie trasę "Do zobaczenia do jutra".

Razem z Natalią słuchaliśmy jej najnowszej płyty "Tam", ale były też rozmowy o marzeniach, Sade, wodzie, nurkowaniu, boomerach, ekscytującej czterdziestce, nawiązaniach do "Sutry" i kilku innych rzeczach. :)

Posłuchaj Czekolady #573
W niedzielę D'Angelo świętował 50 urodziny, co było idealnym pretekstem, by cofnąć się na chwilę do przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. W głośnikach wybrzmiał ponadczasowy dorobek kolektywu Soulquarians, ale nawiązaliśmy też do Soultronics. Nie pominęliśmy też dwóch pierwszych płyt D'Angelo, ani jego współpracy z jego ówczesną partnerką Angie Stone. Na playliście także J Dilla na 50. rocznicę jego urodzin, czy Meshell Ndegeocello rozpoczynająca ponad trzydziestoletnią karierę.

Posłuchaj Czekolady #572
1234567