Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Tym razem robiliśmy sobie poniedziałkowy relaks przy utworach pasujących do scenerii - sofa, ciepły koc i kubek z gorącym napojem. A ten jesienny klimat stworzyli dla nas m.in. Limp Twins, Rockie Robbins, Cold Specks, Sade, How to Dress Well, The Dells, MorMor, czy Stevie Wonder.

Posłuchaj Czekolady #436
The Avalanches pracowali z Leonem Bridgesem, Outkast i Goodie Mob świętowali ważne rocznice płytowych premier, Common i Busta Rhymes dodali do swoich dyskografii nowe krążki, a pojawiły się też nowości od EABS, Willisa Earla Beala, czy Farhota. I tego wszystkiego słuchaliśmy w Czekoladzie!

Posłuchaj Czekolady #435
Spędziliśmy dwie godziny głównie z muzykami, którzy odeszli w tym roku. Do Czekolady wrócili więc między innymi Little Richard, Manu Dibango, Hamilton Bohannon, Betty Wright, Bill Withers, Bonnie Pointer i wielu innych świetnych artystów. Muzycznym wspomnieniom towarzyszyły sample i kilka utworów w listopadowym klimacie.

Posłuchaj Czekolady #434
Graliśmy rocznicowo, soulowo i premierowo! W Czekoladzie pojawiła się nowa muzyka Vulfpeck związana z pewną aukcją, były też świeżutkie single H.E.R., czy Arlo Parks oraz utwory z "Krainy Lovecrafta" (tu sporo Alice Smith). Wróciliśmy do świetnych, oldskulowych raperek ze Stanów Zjednoczonych i do sześćdziesięcioletniej piosenki Bena E. Kinga.

Posłuchaj Czekolady #433
Było w Czekoladzie trochę pięknej muzyki... Na przykład fragment płyty Renaty Lewandowskej, która chociaż nagrana w latach 70. ukazała się dopiero teraz (i całe szczęście, że to się wydarzyło:). Sprawdziliśmy też muzykę Liv.e, nowy singiel Steviego Wondera, premierę od Black Thoughta i epkę Jamesa Blake'a.

Posłuchaj Czekolady #432
Wróciliśmy do konwencji audycji z samplami! Tym razem sprawdzaliśmy, jakie zapożyczenia pojawiły się w wybranych premierach z 2020 roku. Zagrali dla nas m.in. Xscape, Run the Jewels, Salty Miller, Public Enemy, Logic, 21 Savage, Action Bronson, Amnesty, czy Czesław Niemen.

Posłuchaj Czekolady #430
W Czekoladzie wreszcie pojawiła się świetna, wrześniowa płyta SAULT, ale był też funkowy Steve Arrington, czy szykujący się do wydania epki Common Saints. Na dłuższą chwilę wpadł też Prince, w końcu ukazało się ośmiogodzinne wydanie jego płyty "Sign o' the Times", więc było z czego wybierać. Wróciliśmy też do trochę starszych kawałków z Ojerime, czy Wilmą Archer.

Posłuchaj Czekolady #429
1234567