Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
W tym wydaniu mieliśmy premiery od Kali Uchis, LXS, Joesefa, czy Keleli. A naszym gościem była Zalia - autorka aktualnej płyty tygodnia Radia Szczecin. Artystka opowiedziała nam o inspiracjach, które znalazła w muzyce Jorji Smith, czy wspólnym występie z BADBADNOTGOOD.

Posłuchaj Czekolady #528
W tej Czekoladzie odwiedziliśmy lata dziewięćdziesiąte - czasy bujającego i świetnie zaśpiewanego R'n'B. Grali dla nas m.in. Horace Brown, Tamia, Eternal, Christopher Williams, TLC, czy Brandy. Była też Aaliyah (świętowaliśmy 44. rocznicę jej urodzin), przypomnieliśmy sobie jak debiutowali Joe, czy Mario Winans. Na playliście także kilka rapowych wersów, remiksy i kultowe, żeńskie grupy wokalne.

Posłuchaj Czekolady #527
Zaczęliśmy od muzycznych wspomnień - w ostatnich dniach odeszli Anita Pointer (jej głos jest znany z wielu największych przebojów Pointer Sisters) i Fred White (zagrał na perkusji m.in. w "September", czy "Boogie Wonderland" Earth, Wind & Fire). Później przeszliśmy do muzycznych rankingów - 200. najlepszych wokalistów wszech czasów wg magazynu "Rolling Stone" (pierwsza dziesiątka jest tam bardzo soulowa) i plebiscytu "BBC Sound of 2023" skupiającego się na debiutantach. Były też zaległe płyty z 2022 roku - od River Tiber i St. Paul and The Broken Bones.

Posłuchaj Czekolady #526
Spędzaliśmy wspólnie ostatnią godzinę Świąt, stąd o śniegu, czy serdecznych życzeniach zaśpiewali nam jeszcze Louis Armstrong, czy Otis Redding. Później skupiliśmy się na Waszych zamówieniach, gdyż chcieliscie znaleźć pod choinką utwory kilku artystów (Paktofonika, Ortega Cartel, Curtis Harding, czy Rihanna). Za to końcówka audycji była już taneczna i sylwestrowa.

Posłuchaj Czekolady #524
Przyszedł czas, by zapanował u nas w pełni świąteczny klimat. W końcu tyle mamy soulu, funku, czy R'n'B o choinkach, śniegu i Mikołajach.

Tym razem w tematach zimowych i prezentowych pośpiewali nam m.in. James Brown, The Weather Girls, Kelly Finnigan, Baby Rose, Smokey Robinson, Olivia Dean, Faith Evans, czy Donny Hathaway.

Posłuchaj Czekolady #523
Sprawdziliśmy dwie mocne premiery od utalentowanych kobiet - SZA i Little Simz spędziły z nami dłuższą chwilę. Wpadły też urodzinowa i świąteczna Dionne Warwick, czy Missy Elliott, której zebrało się na albumowe wspominki. Na playliście także Marcin Januszkiewicz, Kuba Więcek, Pleasure, Jon Vinyl, Jitwam, czy Vulfpeck z nowym singlem.

Posłuchaj Czekolady #522
Kadhja Bonet i Alicia Keys wydały świąteczny materiał - przyjrzeliśmy mu się dokładniej, skoro w Radiu Szczecin gramy już dla Was kompozycje o Mikołajach i śniegu. Jednak przewagą były jeszcze utwory bez aranżacji dzwoneczkowych. :) Świetną płytę wydał Stormzy, a na poniedziałek przypadła też 90 rocznica urodzin Little Richarda. W Czekoladzie pojawili się także artyści, którzy nigdy jeszcze dla nas nie grali - m.in. Debbie, Danika, czy Alex Vaughn.

Posłuchaj Czekolady #521
Stare mieszaliśmy z nowym, a spokojne z tanecznym. :) Świętowaliśmy 40 rocznicę wydania płyty "Thriller" Michaela Jacksona i 93 urodziny założyciela wytwórni Motown - Berry'ego Gordy'ego. Z klubową premierą wpadła do nas Honey Dijon, a zaprezentowali się też STR4TA (zainspirowani brytyjskim funkiem z lat 80.). Oprócz tego zagrali Jimi Hendrix, Westside Boogie, czy Nina Cobham.

Posłuchaj Czekolady #520
1234567