Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Królowa rock'n'rolla zostawiła nam po sobie ogrom inspiracji i imponującą dyskografię, z której bije wielka siła. Wspominaliśmy jej osiągnięcia, jak i trudniejsze momenty. W głośnikach pojawiły się wielkie i mniejsze przeboje Tiny - kolaż wielu gatunków (rock, pop, soul, R'n'B, disco, funk, czy blues). Zagrały utwory, które napisała, wykonania koncertowe, współprace z innymi artystami, remiksy. Tina Turner była niezrównana w swojej charyzmie i odwadze - mam nadzieję, że ta Czekolada chociaż trochę to oddała. :)

Posłuchaj Czekolady #546
Summer Walker wydała piękną, neo-soulową epkę, a Q oddał hołd muzyce funkowej z lat osiemdziesiątych. Kaytranada i Aminé stworzyli prawdziwy album-letniaczek, za to Madison McFerrin cudnie kojące dźwięki, którymi oficjalnie debiutuje. Między innymi takie nowości były z nami w tym wydaniu Czekolady, a do playlisty dołączyli także Rory, Grace Jones, DRAM i Vito Bambino, który opowiedział o swoich soulowych i rapowych inspiracjach.

Posłuchaj Czekolady #545
Pod koniec kwietnia Paulina Przybysz wydała swój trzeci solowy album "Wacając" i z tej okazji artystka wpadła do Czekolady. Opowiadała o nowym materiale, powrotach, jubileuszach i świetnych gościach, których możemy usłyszeć na krążku. Nie obyło się też bez wspominek muzycznych i kilku "dziaderskich" kawałków dla tych, którzy tęsknią za latami 90. ;) Na czekoladowej playliście, oprócz utworów Pauliny, także wiele innych utalentowanych wokalistek z premierami - Udoo, Rosalie., Kasia Konstance, czy Emily King. Panów też kilku zagrało - tu m.in. EABS, Jaubi, czy BJ the Chicago Kid.

Posłuchaj Czekolady #544
Ten podcast przyda się tym, którzy potrzebują trochę wytchnienia - by osiągnąć ten cel, sięgnęliśmy do klasyki (Aretha, Sweetback, Joss Stone), ale poczyniliśmy też kilka odkryć. I tak sprawdziliśmy piękną, debiutancką płytę od Emergence Collective, czy bardzo relaksującą epkę, którą wydała Amaria. Na playliście także Frank Ocean, Trey Graves i Justking Jones z Bilalem.

Posłuchaj Czekolady #543
Pierwsza część Czekolady to mocne uderzenie disco (w większości mniej znane utwory) - zagrali dla nas Revanche, Stargard, Brainstorm, czy Patrice Rushen. Wątek disco przedłużyła Jessie Ware, dokładając dwie kompozycje ze swojej świetnej, nowej płyty "That! Feels Good!". Później na chwilę połączyliśmy się z Darią ze Śląska - fanką polskiego rapu i kiedyś fanką soulu - autorką "Płyty tygodnia" Radia Szczecin, sprawdziliśmy też, czy jakiś soul pojawi się na Męskim Graniu w naszym mieście. Playlistę dopełniły premierowe płyty, które wydali Baby Rose i Vito Bambino.

Posłuchaj Czekolady #542
Rozpoczęliśmy klasyką - tu m.in. Nina Simone, czy Billy Paul (w związku z rocznicami śmierci muzyków) - dołączyli też do nich Lee Moses oraz Bemibem. Jazz z hip-hopem połączyło nam pożegnanie Ahmada Jamala, a następnie relaksowaliśmy się przy trochę nowszej muzyce (Witch Prophet, Phoenix James, czy Coco O.). Za to ostatnie czterdzieści minut audycji to soczysty funk!

Posłuchaj Czekolady #541
Tym razem w Czekoladzie głównymi gośćmi byli ci, którzy jeszcze u nas nie śpiewali. Pojawiło się u nas kilkunastu artystów, których warto poznać - m.in. Amaria, Biako, Air, czy Kara Jackson.

Posłuchaj Czekolady #540
Zaczęliśmy od kurczaków na zakończenie Wielkanocy, a później Whitney wykonała dwa utwory gospel. Następnie przeszliśmy do premier i zapowiedzi (Daniel Caesar, Tyler, the Creator, Future Utopia, Meshell Ndegeocello), a na zakończenie skupiliśmy się na dwóch albumach świętujących ważne rocznice. Tak się składa, że dopiero co mieliśmy 45 rocznicę wydania debiutu Prince'a i 50 rocznicę premiery pierwszej płyty Barry'ego White'a.

Posłuchaj Czekolady #539
Zaczęliśmy bardzo klimatycznie, powracając do dyskografii Floetry, a później wybrzmiało u nas kilka premierowych nagrań m.in. od Devina Tracy'ego, Khalida, czy Vincenta Darby'ego. Zapoznaliśmy się też ze styczniową płytą, którą wydał Phum Viphurit i nie pominęliśmy całkiem udanego soundtracku do filmu "Creed III". Wpadły do nas także urodzinowe Jill Scott i Kelly Price. Na playliście kilka muzycznych kierunków - Wielka Brytania, Tajlandia, czy Stany Zjednoczone.

Posłuchaj Czekolady #538
1234567