Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Jeśli FB czy TT może zablokować prezydenta USA, to znaczy, że może zablokować każdego i wszystkich. Czy grozi nam cenzura informatycznych gigantów? Jak bronić wolności słowa? I co może państwo?
Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Największa duńska publiczna stacja telewizyjna wyemitowała serial animowany dla dzieci o mężczyźnie z długim przyrodzeniem. „John Dillermand”, bo taki ma tytuł, wywołuje kontrowersje i prowokuje do dyskusji. Jakie treści powinny znajdować się w produkcjach dla najmłodszych?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Uczniowie klas od 1-3 szkół podstawowych wrócą w najbliższy poniedziałek do szkół. Za bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli odpowiedzialność będą ponosili dyrektorzy. Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów? Jak wygląda testowanie nauczycieli?
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Niemcy i Rosja robią wszystko, aby mimo amerykańskich sankcji, sfinalizować budowę Nord Stream 2. Powołanie fundacji ekologicznej, która ma pomóc w dokończeniu inwestycji budzi kontrowersje nawet wśród niemieckich polityków. W tle są bowiem rosyjskie pieniądze. Co ukończenie gazociągu oznaczać będzie dla Polski?
Archidiecezja Krakowska wymówiła siedzibę redakcji „Tygodnika Powszechnego”. A w tle kontrowersyjna polityka pisma – z nazwy katolickiego – promującego kościół tak otwarty, że mieści się w niej obrona Nergala i zrozumienie dla Strajku Kobiet, ale nie mieści się obrona Jana Pawła II. Czy kościelny szyld będzie jak znaczek Solidarności odebrany Gazecie Wyborczej?
Fot. www.wum.edu.pl
Fot. www.wum.edu.pl
Z kontroli NFZ w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wynika, że ze szczepień poza kolejką skorzystało ponad 200 osób, w tym artyści, celebryci, politycy i biznesmeni. Czy sławny i bogaty może więcej? Kto i dlaczego broni Jandy, Millera i wybrańców z TVN? Kto zapłaci polityczną cenę za sytuację, którą oburzona jest większość Polaków?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pies terapeutyczny od niedawna wspiera personel medyczny zajmujący się pacjentami z COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie w Wielkopolsce. To prawdopodobnie pierwsze tego typu przedsięwzięcie w kraju. 17-miesięczny pies Denver był przygotowywany w poznańskiej Fundacji na rzecz osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik, do wspierania weteranów wojennych z zespołem stresu pourazowego. Teraz - w ramach unikatowego w skali kraju projektu "Pies na stres" - pomaga lekarzom i pielęgniarkom pracującym z najciężej chorymi na COVID-19. W przerwach w pracy, w interakcji z psim terapeutą, personel medyczny redukuje stres, niepokój i objawy depresji.
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Nowa stawka płacy minimalnej - 2800 zł oraz nowa stawka godzinowa - 18,30 zł. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zbiera informacje dotyczące umów o dzieło. Pracodawca ma obowiązek udzielić zaległego urlopu najpóźniej do 30 września następnego roku kalendarzowego. Home office - oficjalnie, praca zdalna uregulowana przepisami. Do tego zwrot dodatkowych kosztów ponoszonych przez pracowników m.in. za prąd czy związanych z wykorzystywaniem własnego sprzętu. Z drugiej strony - podwyżki cen energii, a w naszych rachunkach - nowa opłata mocowa. I jeszcze podatek cukrowy i podatek handlowy - 0,8 proc. i 1,4 proc. od nadwyżki przychodu ze sprzedaży ponad 170 mln zł miesięcznie. Czy zatem w tym roku - w naszych portfelach zostanie więcej czy też mniej?
1234567