Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin Archiwum]
Okazuje się, że partnerem sztandarowego projektu stowarzyszenia „Iustitia - „Rządy Prawa Wspólna Sprawa” - jest „Ruch Samorządowy Tak dla Polski” Rafała Trzaskowskiego i prezydentów innych miast rządzonych przez polityków Platformy Obywatelskiej lub szerzej pojętej opozycji. Czy organizacje sędziowskie powinny przyjmować pieniądze z funduszy, zwłaszcza zagranicznych i nieneutralnych politycznie?
Źródło: https://twitter.com/donaldtusk
Źródło: https://twitter.com/donaldtusk
Donald Tusk w czasie spotkania z mieszkańcami Żywca, zaatakował nie tylko rywali politycznych, ale też ich wyborców. - Ludzi dobrych, energicznych i przyzwoitych w Polsce jest więcej niż złych, zepsutych i cynicznych” – mówił lider Platformy Obywatelskiej. A my pytamy, dlaczego największa partia opozycyjna wraca do narracji opartej na obrażaniu wyborców i wyrażaniu słabo ukrywanej wobec nich pogardy?
Źródło: tiktok.com
Źródło: tiktok.com
Z Tik Toka, popularnej, chińskiej aplikacji rozrywkowej, która umożliwia publikowanie krótkich filmików, korzysta – według danych z ub. roku – ponad miliard użytkowników, a jego wartość to ponad 75 miliardów dolarów. Tymczasem nad tym technologicznym hitem zbiera się coraz więcej chmur.
Źródło: kremlin.ru
Źródło: kremlin.ru
„Chiński plan pokojowy” może być podstawą do rozmów i „może być wykorzystany jako podstawa do pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie, gdy Zachód i Kijów będą na to gotowe” – powiedział prezydent Rosji Władymir Putin po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem.
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Wraca sprawa reparacji dla Polski od Niemiec. Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych, twarz polskiego raportu o stratach wojennych, po rozesłaniu materiałów dotyczących do ponad 50 adresatów – światowych rządów i parlamentów - zapowiedział ofensywę informacyjną w Niemczech, uświadamiającą motywy polskiej noty skierowanej do Berlina w sprawie naszych roszczeń za zbrodnie niemieckie w czasie II wojny światowej.
Fot. Zdzisław Sowiński
Fot. Zdzisław Sowiński
Z badań instytutu IBRIS wynika, że Ponad połowa Polaków uważa, że publikacje o Janie Pawle II, ujawniające rzekome winy w tuszowaniu pedofilii, to atak na pamięć o nim. A jeśli tak, to jaki może być powód tego ataku? I jakie będą skutki społeczne tej medialnej operacji?
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Gorąco wokół dyrektywy PE, która min. zakłada, że wszystkie nowe budynki w UE od 2028 r. mają być zeroemisyjne, a od 2035 r. obowiązywałby zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, czyli nie tylko węglem, ale tez gazem. Jaki jest sens takich gwałtownych zmian? I jakie mogą być ich skutki dla państwa i przeciętnego zjadacza chleba?
źródło: www.facebook.com/donaldtusk
źródło: www.facebook.com/donaldtusk
Atmosfera wyborcza robi się coraz gorętsza, zaś największa formacja polityczna i jej lider zaskakują narracją i argumentacją, która w rażący sposób rozmija się z faktami.
Źródło: kremlin.ru
Źródło: kremlin.ru
Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury, uznając, że jest on odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
"Gazeta Wyborcza" publikuje wyniki sondażu, który pokazuje wariant optymalny dla demokratycznej opozycji, by wygrać wybory. Konkluzja - opozycja ma tylko jedną szansę, aby rządzić po wyborach – to wspólna lista wszystkich partii opozycyjnych.
1234567