Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com
Sugestywny opis wieszania tytułowego bohatera powieści „Pinokio” Carlo Collodiego przeraził 11-letnią uczennicę klasy czwartej. Podobnych, okrutnych scen nie brakuje w wielu baśniach. Czy z kanonu lektur szkolnych powinny zniknąć pozycje pełne przemocy?
Fot. Robert Stachnik, PR Szczecin
Fot. Robert Stachnik, PR Szczecin
100 zł płaci pracownikom jedna z firm, jeśli się zaszczepią przeciw koronawirusowi. (Państwowa Inspekcja Pracy orzekła, że to zgodne z prawem). Jednak niezaszczepieni pracownicy mogą uznać takie działanie pracodawcy za dyskryminację. Jak przedsiębiorcy mają się chronić przed stratami lub upadłością z powodu pandemii?
źródło: https://twitter.com/MON_GOV_PL
źródło: https://twitter.com/MON_GOV_PL
Założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny przedstawili wicepremier Jarosław Kaczyński i szef MON Mariusz Błaszczak. Jak nowe zapisy wpłyną na bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Polski?
Fot. twitter.com/pisorgpl
Fot. twitter.com/pisorgpl
Program Inwestycji Strategicznych, część programu Polski Ład, to w perspektywie kilku lat ponad 20 mld zł na wsparcie przedsięwzięć kluczowych dla rozwoju gmin – głównie drogowych i komunikacyjnych. Czy i w jakim stopniu pierwszy etap programu trafia w potrzeby naszego regionu?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Będą cięcia w budżecie Szczecina i wygaszanie programu inwestycji – poinformował prezydent miasta. Piotr Krzystek tłumaczy, że po ostatnich decyzjach rządu prognozowany dochód z podatku PIT spadnie o 129 mln zł, ponadto nadal rosną opłaty za prąd i paliwo. Radni PiS odpowiadają, że to argumentacja aby uzasadnić podwyżki, a samorządy na programie Polski Ład zarobią 10 mld złotych. Czy gospodarowanie pieniędzmi w gminie Szczecin jest prawidłowe?
Źródło fot.: www.pixabay.com/photo-801707 (domena publiczna)
Źródło fot.: www.pixabay.com/photo-801707 (domena publiczna)
Bruce Liu z Kanady zwyciężył w zakończonym wczoraj XVIII Konkursie Chopinowskim. Najlepszy z Polaków, Jakub Kuszlik, zdobył czwarte miejsce. Czy nasi reprezentanci zagrali poniżej oczekiwań i jak popularyzować w Polsce muzykę Fryderyka Chopina?
Screen spotu McDonalds
Screen spotu McDonalds
Mata i jego tata – czy błyskawiczna kariera rapera, syna wpływowego w świecie polityki prawnika to wynik talentu, czy układów? I czy bananowy bunt może być głosem pokolenia?
1234567