Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Impro z Krypty
Impro z Krypty
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Frymus
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Kiedy ogłoszono zamknięcie kin i teatrów z powodu epidemii Covid 19 wiele osób poczuło pustkę. Nie będzie można chodzić na spektakle, koncerty... i do tego nie wiadomo jak długo to potrwa? Artyści po początkowym szoku, a może i złości, poczuciu bezradności zaczęli myśleć co z tym "przestojem" zrobić. Wielu przeszło do sieci. Ale jak zagrać spektakl budowany przy udziale widzów? Okazało się, że można. Pomysł zrealizowali aktorzy "Impro z Krypty" działający w Zamku Książąt Pomorskich. W piątki o 21.30 startuje przedstawienie - tak jak kiedyś w kinie Zamek; tylko, że aktorzy i widzowie są w swoich domach. Małgorzata Frymus obserwując to zjawisko przygotowała reportaż zatytułowany "HołmOfis czyli Impro z Krypty w necie". Realizacja dźwiękowa Aleksandra Mazur-Woroniecka.
W reportażu występują kolejno: Adam Kuzycz - Berezowski aktor Teatru Współczesnego, Maciej Sikorski z Pleciugi, Adrianna Jankowska-Moniuszko i Wojciech Sandach z Teatru Współczesnego, Marta Uszko z Teatru Współczesnego, Mateusz Wiśniewski - wolny strzelec i Rafał Hajdukiewicz z Teatru Lalek Pleciuga.
Po reportażu rozmowa z autorką reportażu Małgorzatą Frymus i aktorką Teatru Nie Ma, uczestniczką Impro Katarzyną Nowak.
 

Zobacz także

2020-06-17, godz. 10:55 "Samorządowa przygoda Waldemara Gila" - reportaż Małgorzaty Furgi Bohater reportażu jak wskazuje jego tytuł był samorządowcem. Pełnił funkcję prezydenta Stargardu Szczecińskiego i starosty stargardzkiego. Wcześniej pracował… » więcej 2020-06-16, godz. 11:18 "Mówienie jest przyjemne" - reportaż Małgorzaty Furgi Jąkanie wyklucza. Zdecydowana większość osób jąkających się rezygnuje z marzeń, zamyka się w domu i nigdy nie próbuje poradzić sobie z zaburzeniami… » więcej 2020-06-10, godz. 11:51 "Obraz ojca ułożony ze wspomnień" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Ewa Gruner-Żarnoch przez całe swoje życie poszukiwała informacji dotyczących ojca, Juliana Grunera - lekarza i lekkoatlety, mistrza w rzucie oszczepem na… » więcej 2020-06-08, godz. 07:16 „Naznaczeni- rocznik 2020" - reportaż Anny Kolmer Epidemia koronowirusa nie tylko przesunęła w czasie maturę, ale też ją zmieniła. Nie będzie więc pożyczania długopisów, a przy wejściu na salę zdający… » więcej 2020-06-04, godz. 06:56 „Z wizytą u Marka Czasnojcia" - reportaż Anny Kolmer Początkowo planował zostać rybakiem dalekomorskim. Pływał na trawlerach i lugrotrawlerach szczecińskiego przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług… » więcej 2020-06-02, godz. 01:50 "Jak Brian Boru" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czują to samo, co każdy zdrowy człowiek: ból, gniew, wstyd, radość. Z jedną tylko różnicą - są zamknięci we własnym ciele, nie mogą odpowiedzieć… » więcej 2020-06-01, godz. 14:25 "Bajkowy świat pani Aleksandry" - reportaż Anny Kolmer Jak książki budują nasze dzieciństwo? Kto tworzy niesamowite historie dla najmłodszych czytelników? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Anny Kolmer… » więcej 2020-05-28, godz. 10:48 "Z wizytą u Jagerów" - reportaż Małgorzaty Furgi Rodzinne gospodarstwo Agnieszki i Leszka Jagerów z Radziszewa ma 3 hektary. Właściciele uprawiają w nim w sposób tradycyjny warzywa i owoce, które potem… » więcej 2020-05-27, godz. 14:33 "Kto o nich słyszał?" - reportaż Anny Kolmer Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie powołał w marcu tego roku Studencki Sztab Kryzysowy, jako odpowiedź na wzmożone ryzyko… » więcej 2020-05-26, godz. 10:37 "Maciej Kalenkiewicz - historia cichociemnego" - reportaż Małgorzaty Furgi Ppłk. Maciej Kalenkiewicz - „Kotwicz", niezwykła postać polskiego podziemia niepodległościowego, oficer Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych. W czasie… » więcej
23456