Tylko on sam może oczyścić swoje dobre imię z czasów walki z komunizmem - mówił w piątek w Radiu Szczecin działacz opozycji demokratycznej Artur Balazs.
Przyznał, że wedle jego wiedzy, współpracownicy przywódcy Solidarności z Trójmiasta wiedzieli o wstydliwych kartach życiorysu Wałęsy, ale brakowało ostatecznych dowodów. A sam Wałęsa - zdaniem Balazsa - przez lata utwierdził się w przekonaniu, że skoro przez ostatnie ćwierćwiecze wszystko "było ok", to tak już będzie zawsze.
- On nie wiedział o tym, że Kiszczak ma jeszcze jakieś ważne dokumenty. Z tym się zderzył dzisiaj, po tych 25 latach z takim poczuciem, że jeżeli ćwierć wieku było wszystko w porządku to i dalej powinno tak być. Myślę, że on ma takie poczucie, on w to wierzy, do tej narracji tak się przyzwyczaił, że stał się jej zakładnikiem i niewolnikiem. I dzisiaj specjalnie już nie ma wyjścia i w to brnie - komentuje Balazs.
Lech Wałęsa w ostatnim wpisie w swoim blogu niezmiennie utrzymuje, że nie brał pieniędzy od służb bezpieczeństwa i nie donosił na kolegów. Jak tłumaczy Balazs, jego zasługi z lat 80 są niewątpliwe, chociaż klasę człowieka poznaje się właśnie wtedy, gdy musi się zmierzyć z problemami z przeszłości.
Posłuchaj wszystkich "Rozmów pod krawatem" i zobacz wideo.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Chciałem pogratulować redakcji i zwłaszcza naczelnemu jakości gości! Gdyby bezpieka w latach 70 zaprosiła do siebie np. Pana Balasza i zagroziła zabiciem dzieci czy rodziny to także by wszystko podpisał i jeszcze być może zostawił mokre krzesło. Takie chore czasy były i tylko współczuje tym wszystkim mizernym ludziom, wierzącym w te wszystkie ochłapy po SB. Jestem przekonany że Lech Wałęsa dla wielu polaków jest postacią wyjątkową w historii kraju. Niestety nasz społeczeństwo składa się z bardzo wielu nieudaczników dla których najważniejsze jest dowalenie tym którym się coś udało w życiu osiągnąć!
Sztucznie napompowana zemsta na Wałęsie po wyborach podobnie jak na redaktorach mediów (w wielu przypadkach zasłużenie). O ile zmiana w mediach wydaje się rozsądna i długo oczekiwana to tym razem nie wiadomo czemu dobremu miałoby to służyć
Zobacz także
2013-04-04, godz. 10:52
Radny wyjaśnia o co chodzi z bankructwem miasta [WIDEO]
Groźba bankructwa Szczecina to był skrót myślowy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" szef szczecińskiego SLD, Dawid Krystek i tłumaczył swoje wcześniejsze wypowiedzi na temat budowy spalarni odpadów.
» więcej
2013-04-03, godz. 09:01
Gawłowski: Prezydent zapomniał o odpowiedzialności
Urzędnicy szczecińskiego magistratu wykazali się niekompetencją przy organizacji przetargu na budowę spalarni odpadów - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski.
» więcej
2013-04-02, godz. 09:03
Dobrzyński o reformie edukacji: Trzeba ją odkręcić
80 proc. polskich szkół jest nieprzygotowanych na przyjęcie sześciolatków - takie, według "Rzeczpospolitej", są nieoficjalne jeszcze wyniki kontroli NIK-u. Raport komentował w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS - Leszek Dobrzyńs…
» więcej
2013-03-28, godz. 10:18
US: Akademia Europejska zrujnowała Kulice [ZDJĘCIA, WIDEO]
Zdaniem rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, fundacja skupiła się na działalności komercyjnej i doprowadziła do dewastacji dworku.
» więcej
2013-03-27, godz. 08:59
Jurek: Uczestnictwo w obradach to strata czasu
Obrady komisji trójstronnej to "pogaduchy i kawa" - tak spotkania związkowców, pracodawców i rządu komentuje szef "Solidarności" w regionie. Mieczysław Jurek w ten sposób odniósł się do zarzutów Donalda Tuska.
» więcej
2013-03-26, godz. 09:01
Skarbnik miasta o spalarni: Zachowamy dotację
Szczecin nie straci 250 milionów złotych unijnych dotacji na budowę spalarni - zapewnił w "Rozmowach pod krawatem" skarbnik miasta, Stanisław Lipiński.
» więcej
2013-03-25, godz. 09:07
Dyrektor: Technologia in vitro jest przecież znana [NOWE, WIDEO]
Autorstwo programu nie jest najważniejsze - tak zamieszanie wokół uchwały szczecińskich radnych w sprawie dofinansowania in vitro skomentował w "Rozmowach pod krawatem" dr Andrzej Niedzielski, dyrektor szpitala w Zdrojach.
» więcej
2013-03-20, godz. 09:02
Sieńko: Nikt nie chciał mnie usunąć z klubu [WIDEO]
Radny Platformy Obywatelskiej Jerzy Sieńko powiedział dziś w "Rozmowach pod krawatem", że po sesji dotyczącej "in vitro" rajcy PO spotkali się i była okazja, by wyjaśnić sobie całą sytuację.
» więcej
2013-03-19, godz. 09:24
Spółki portowe w Szczecinie zapłacą mniej? [WIDEO]
To nie tak, że spółki portowe ze Szczecina i Świnoujścia płacą 10 razy wyższy podatek, niż firmy z Trójmiasta.
» więcej
2013-03-18, godz. 10:13
"Skoro posłanka podjęła się, niech zrealizuje zadanie" [WIDEO]
Jeżeli pani Renata Zaremba uważa, że zna lepiej prawo niż polskie sądy - to powodzenia - mówi prezydent Szczecina.
» więcej
2013-03-15, godz. 09:00
Protest rolników trwa, ale poza Szczecinem
Rolnicy wznowili demonstrację, bo rząd nie realizuje warunków porozumienia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Edward Kosmal, szef komitetu protestacyjnego.
» więcej
2013-03-14, godz. 11:07
Kto "pompuje koła", czyli konflikt w partii
Ciąg dalszy konfliktu o władzę w zachodniopomorskiej PO. Niedawno szef partii w Szczecinie, Sławomir Nitras wystąpił z oskarżeniem, że bez jego wiedzy tworzone są nowe koła. W czwartkowych "Rozmowach pod krawatem" w roli adwokata…
» więcej
2013-03-14, godz. 09:04
Posłanka o stawkach: Nie chodzi o jedno zdanie [WIDEO]
Konsultacje w sprawie zmiany stawek opłat portowych są na finiszu - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Platformy Obywatelskiej, Renata Zaremba.
» więcej
2013-03-13, godz. 09:02
Niższe stawki? Poseł: To kwestia jednego zdania
Projekt zmiany ustawy, dzięki któremu spółki portowe będą płacić mniej przygotuje klub parlamentarny PiS - zadeklarował w "Rozmowach pod krawatem" poseł tej partii - Joachim Brudziński.
» więcej
2013-03-12, godz. 08:59
Ks. Kaszak: Wynik konklawe nie tak szybko [WIDEO]
Nie należy spodziewać się, że już pierwszego dnia poznamy nazwisko nowego papieża - ocenia ks. Robert Kaszak. Notariusz Kurii Metropolitalnej prognozował w "Rozmowach pod krawatem", że konklawe, które ma wybrać Ojca Świętego zakończy…
» więcej