Tylko on sam może oczyścić swoje dobre imię z czasów walki z komunizmem - mówił w piątek w Radiu Szczecin działacz opozycji demokratycznej Artur Balazs.
Przyznał, że wedle jego wiedzy, współpracownicy przywódcy Solidarności z Trójmiasta wiedzieli o wstydliwych kartach życiorysu Wałęsy, ale brakowało ostatecznych dowodów. A sam Wałęsa - zdaniem Balazsa - przez lata utwierdził się w przekonaniu, że skoro przez ostatnie ćwierćwiecze wszystko "było ok", to tak już będzie zawsze.
- On nie wiedział o tym, że Kiszczak ma jeszcze jakieś ważne dokumenty. Z tym się zderzył dzisiaj, po tych 25 latach z takim poczuciem, że jeżeli ćwierć wieku było wszystko w porządku to i dalej powinno tak być. Myślę, że on ma takie poczucie, on w to wierzy, do tej narracji tak się przyzwyczaił, że stał się jej zakładnikiem i niewolnikiem. I dzisiaj specjalnie już nie ma wyjścia i w to brnie - komentuje Balazs.
Lech Wałęsa w ostatnim wpisie w swoim blogu niezmiennie utrzymuje, że nie brał pieniędzy od służb bezpieczeństwa i nie donosił na kolegów. Jak tłumaczy Balazs, jego zasługi z lat 80 są niewątpliwe, chociaż klasę człowieka poznaje się właśnie wtedy, gdy musi się zmierzyć z problemami z przeszłości.
Posłuchaj wszystkich "Rozmów pod krawatem" i zobacz wideo.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Chciałem pogratulować redakcji i zwłaszcza naczelnemu jakości gości! Gdyby bezpieka w latach 70 zaprosiła do siebie np. Pana Balasza i zagroziła zabiciem dzieci czy rodziny to także by wszystko podpisał i jeszcze być może zostawił mokre krzesło. Takie chore czasy były i tylko współczuje tym wszystkim mizernym ludziom, wierzącym w te wszystkie ochłapy po SB. Jestem przekonany że Lech Wałęsa dla wielu polaków jest postacią wyjątkową w historii kraju. Niestety nasz społeczeństwo składa się z bardzo wielu nieudaczników dla których najważniejsze jest dowalenie tym którym się coś udało w życiu osiągnąć!
Sztucznie napompowana zemsta na Wałęsie po wyborach podobnie jak na redaktorach mediów (w wielu przypadkach zasłużenie). O ile zmiana w mediach wydaje się rozsądna i długo oczekiwana to tym razem nie wiadomo czemu dobremu miałoby to służyć
Zobacz także
2012-10-23, godz. 10:01
Premie dla szefów spółek. "To zapłata za dobrą pracę" [WIDEO]
Spółki pracują dobrze, więc są nagrody dla ich prezesów - tak prezydent miasta skomentował doniesienia wtorkowego "Kuriera Szczecińskiego". Piotr Krzystek przyznał w "Rozmowach pod krawatem", że mimo kryzysu, szefów miejskich firm…
» więcej
2012-10-23, godz. 08:57
"Zmiany były odkładane, bo nie było woli politycznej"
To prawda, że podwyżka czynszów i porządki w szczecińskiej lokalówce były odkładane przez kilka lat - przyznał prezydent miasta. Piotr Krzystek powiedział w "Rozmowach pod krawatem", że nie był to jego błąd i tłumaczył, że…
» więcej
2012-10-22, godz. 08:55
Duklanowski: Prezydent popełnił błąd
Tak duża podwyżka czynszów za najem lokali komunalnych to wina poprzedniej kadencji rady miasta i prezydenta Piotra Krzystka - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" Marek Duklanowski, radny PiS.
» więcej
2012-10-19, godz. 08:55
Mroczek: Jest okazja, żeby zmienić wizerunek PZPN-u
Trzeba zmienić wizerunek Polskiego Związku Piłki Nożnej - uważa prezes szczecińskiej Pogoni. Jarosław Mroczek powiedział w "Rozmowach pod krawatem", że dopiero wtedy PZPN będzie organizacją akceptowaną przez społeczeństwo.
» więcej
2012-10-18, godz. 09:02
Urszula Pańka: To jest totalna porażka prezydenta
Przymusowa eksmisja mieszkańców szczecińskiej willi Grüneberga to klęska prezydenta miasta - przyznała w "Rozmowach pod krawatem" radna PO, Urszula Pańka.
» więcej
2012-10-17, godz. 10:08
Kęsik wyszedł przed szereg? "To sprawa partii"
Publiczna sprzeczka radnych SLD nie do publicznej wiadomości. Złośliwy komentarz na facebookowym profilu Piotra Kęsika wpisał Dawid Krystek. Kęsik, zapytany o co poszło, odpowiedział w "Rozmowach pod krawatem", że to wewnętrzna sprawa…
» więcej
2012-10-17, godz. 09:01
Radny: Miasto nie mogło dłużej czekać
Będzie przymusowa eksmisja, bo zabrakło dobrej woli mieszkańców zabytkowej willi Gruneberga - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" radny SLD, Piotr Kęsik.
» więcej
2012-10-16, godz. 09:02
Nieśmiała pani prezes [WIDEO]
To nie było ukrywanie żeńskiego szefa, a raczej moja nieśmiałość - tak prezes szczecińskiego PSL-u Małgorzata Łozińska-Reszkowska w "Rozmowach pod krawatem" tłumaczyła dlaczego to, że przewodzi lokalnym strukturom owiane było…
» więcej
2012-10-15, godz. 09:03
Gróbarczyk: Trudno wierzyć w obietnice premiera [WIDEO]
Trudno wierzyć w kolejne obietnice premiera i zapowiedzi wielkich inwestycji - mówi europoseł PiS.
» więcej
2012-10-12, godz. 09:00
Politolog: Tak zachowują się politycy w chwilach kryzysu
Tusk poprosi o wotum zaufania dla swojego rządu, bo czuje się niepewnie - uważa dr Maciej Drzonek. Politolog Uniwersytetu Szczecińskiego tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem", że tak zachowują się politycy w chwilach kryzysu.
» więcej
2012-10-11, godz. 09:04
Posłanka o Brudzińskim: Udawanie oburzenia nic nie wnosi
Joachim Brudziński krzyczy i wrzeszczy, udając oburzenie budową dyskontu na terenie byłej Stoczni Szczecińskiej - tak posłanka PO, Renata Zaremba, skomentowała w "Rozmowach pod krawatem" wypowiedź posła Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2012-10-10, godz. 08:50
Proksa krytycznie o skróceniu urlopu nauczycielom [WIDEO]
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce skrócenia urlopu nauczycieli do 47 dni. Bardzo sceptycznie na ten temat wypowiadał dzisiejszy gość "Rozmów pod krawatem" Ryszard Proksa, szef oświatowej Solidarności.
» więcej
2012-10-09, godz. 10:22
PiS przed PO: "To cena trudnych reform" [WIDEO]
Malejące poparcie dla Platformy Obywatelskiej nie jest zaskoczeniem - tak wyniki ostatniego sondażu skomentował w "Rozmowach pod krawatem" poseł PO, Arkadiusz Litwiński.
» więcej
2012-10-09, godz. 09:01
Litwiński o reformie: To nie jest zamach [WIDEO]
To reorganizacja sądów, a nie likwidacja - skomentował w "Rozmowach pod krawatem" reformę sądownictwa poseł PO, Arkadiusz Litwiński.
» więcej
2012-10-08, godz. 10:16
PiS chce rozmawiać o gospodarce w sejmiku, ale...
Prawo i Sprawiedliwość chce debaty ekonomicznej w sejmiku na temat sytuacji gospodarczej regionu. Poparcia nie chcą udzielić inne partie.
» więcej