Profesor Grodzki jest kryształowym człowiekiem a Popiela - nakręciła sytuację - tak o swoim partyjnym koledze i głośnej sprawie wpłat na fundację, w której obecny marszałek Senatu działał, mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł KO Artur Łącki.
Polityk stwierdził, że wpis profesor Agnieszki Popieli "sugerował, że wpłaciła pieniądze za operację mamy, z czego się wycofała". Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, ani profesor Tomasz Grodzki nie dementował tego, że Popiela dała walutę "na fundację".
Łącki oceniał, że wpis kobiety był mylący i sugerował łapówkę za operację. - Tak nakręciła sytuację, że ludzie w ten sposób myśleli, dlatego później musiała to sprostować - powiedział Łącki.
- Ma Pan, przepraszam, chorą mamę lub chorego ojca, prosi Pana lekarz na stronę i mówi: wie Pan, tu stan Pana ojca jest następujący, taki i owaki. Mamy średnie szanse, żeby przeżył, ale możemy ulżyć w cierpieniu. Wie Pan, mamy tu taką fundację przy szpitalu. Gdybym był Pan łaskaw nas zasilić, będzie nam łatwiej - wtrącił prowadzący program Przemysław Szymańczyk.
- To Pan, panie redaktorze powiedział, że to tak wyglądało - stwierdził Łącki. - Znam Pana Grodzkiego i to jest kryształowy człowiek.
W niedzielę Grodzki zapowiedział pozwy wobec Gazety Polskiej i radnego Gdańska, który złożył doniesienie do CBA, jakoby profesor "wziął łapówkę za operację" od innej osoby. O pozwie wobec Agnieszki Popieli na razie Tomasz Grodzki nie mówił, zapowiedział na dzisiaj konferencję prasową.
12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.
Po pierwszym wpisie Popieli Grodzki stwierdził, że "nie pamięta żadnego kontaktu z autorką wpisu i nigdy nie przyjmował żadnych pieniędzy za operację" - a Radiu Szczecin udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, że znany lekarz kontaktował się prof. Agnieszką Popielą latem 2016 roku, korzystając z komunikatora Messenger. Wtedy Popiela napisała o Grodzkim na Facebooku: "Bardzo zdolny lekarz. Operował moją śp. mamę. Ale pamiętam też, że musiałam >dać<. I nigdy tego nie zapomnę."
Ostatni wpis Agnieszki Popieli z Twittera pochodzi z 26 listopada.
Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną.
— Agnieszka Popiela (@p_popiela) 26 listopada 2019
Dodaj komentarz 4 komentarze
Odważne stwierdzenie...
Kryształowy to jest prezes Banaś a Marszałek Grodzki lepiej żeby był określany innym przymiotnikiem.
a Szymańczyk dalej niestrudzenie walczy o pozew ze strony Pana prof. Grodzkiego.
Życzę powodzenia na tej drodze
i kolejne propagandowe łgarstwo PRS, które widoczne jest na tej stronie!
Najpierw:
"Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, "
a klika akapitów dalej:
"12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „(...)Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację."
Popiela: trzeba było DAĆ ZA OPERACJĘ.
Zobacz także
2020-02-11, godz. 10:10
Prof. Rau: polska opozycja jest nielojalna wobec państwa
Nienawiść do demokratycznie wybranego rządu przeważa nad lojalnością wobec Polski - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Zbigniew Rau z Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2020-02-11, godz. 09:05
Scena polityczna w Niemczech. Korzyści dla Polski
Przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych komentuje wewnętrzną sytuację Niemiec: dla Polski najlepsza jest silna pozycja CDU jako partii najmniej prorosyjskiej - ocenił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości…
» więcej
2020-02-10, godz. 10:22
"Platforma jest obrażona, przestała rozmawiać"
Deklaruje, że wystartuje w wyborach na burmistrza Szczecinka i krytykuje Platformę Obywatelską. - Zamiast się obrażać na rządzących, trzeba pozyskiwać pieniądze na rozwój miasta - mówił w "Rozmowie pod krawatem" obecny poseł…
» więcej
2020-02-10, godz. 09:12
Do PSL-u nie było daleko, pracuję w zespołach parlamentarnych
Działam za kulisami i ciężko pracuję - tak poseł z klubu PSL-Koalicji Polskiej, Radosław Lubczyk odpowiada na pytanie o swoją niewielką aktywność w czasie posiedzeń Sejmu.
» więcej
2020-02-07, godz. 10:40
Cel wyprawy: szczyty na Ziemi Królowej Maud - Antarktyda
Żaden Polak jeszcze się tam nie wspinał, po raz pierwszy chce to zrobić szczeciński alpinista. Marcin "Yeti" Tomaszewski o swoich najbliższych planach opowiadał w "Rozmowie pod krawatem".
» więcej
2020-02-07, godz. 09:04
Marcin "Yeti" Tomaszewski wspomina wyprawę na Nalumasortoq
Najważniejsze jest dla mnie odkrywanie i przecieranie nowych szklaków - mówił w "Rozmowie pod krawatem" alpinista Marcin "Yeti" Tomaszewski. Dodawał, że góry są największym sprawdzianem dla człowieka.
» więcej
2020-02-06, godz. 10:07
"Reforma sądownictwa nie przyspieszy postępowania"
Niemądry sędzia - tak posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Maria Piekarska skomentowała złagodzenie wyroku w głośnej sprawie śmierci 3 latka. Dziecko pobito i zgwałcono.
» więcej
2020-02-06, godz. 09:02
Katarzyna Piekarska o kandydowaniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Łatwiej być dobrym prezydentem niż dobrym kandydatem - tak wpadki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej tłumaczyła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka KO, Katarzyna Maria Piekarska.
» więcej
2020-02-05, godz. 09:06
Powstaje strategia wsparcia dzietności w Polsce
Program 500 plus spełnia swoje zadanie, ministerstwo nie planuje zmian - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Kazimierz Kuberski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
» więcej
2020-02-04, godz. 09:10
Patriotyzm wyzwaniem i częścią "należnej logiki wewnętrznej"
Przypominanie o marginalizowanych elementach dziejów Polski - takie zadanie stawia sobie nowo powołany Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego - mówił o tym w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor…
» więcej
2020-02-03, godz. 13:14
Prezydent Krzystek: podwyżki są, bo być muszą
Podwyżki w mieście są konieczne, bo mamy w Polsce "galopującą inflację" i wzrost kosztów utrzymania - tłumaczył w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.
» więcej
2020-02-03, godz. 10:15
Co z budową kościoła na prawobrzeżu? Decyzja zapadnie w lutym
W lutym zapadnie decyzja w sprawie wydzierżawienia ziemi pod budowę kościoła na prawobrzeżu - zapowiedział w "Rozmowie pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2020-02-03, godz. 09:05
Złożyli mandaty radnych. Prezydent Krzystek komentuje
Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem - w taki sposób prezydent Szczecina bronił swoich współpracowników, radnych klubu Bezpartyjni: jednego skazanego za jazdę po pijanemu i drugiego podejrzewanego o "niejasności finansowe"…
» więcej
2020-01-30, godz. 10:39
Dolna Odra zapewni bezpieczeństwo elektroenergetyczne
Podpisanie kontraktu dla Dolnej Odry to także efekt zabiegów Andrzeja Dudy, o których mówił jeszcze w poprzedniej kampanii - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
» więcej
2020-01-30, godz. 09:07
"Zero tolerancji dla przewinień dyscyplinarnych sędziów"
Postanowienie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uchwały Sądu Najwyższego wyjaśnia sytuację w systemie sprawiedliwości - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
» więcej