Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w Senacie w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu: - Platforma Obywatelska i jej koalicjanci pewnie na to nie pozwolą, marszałek Grodzki nie da szans wymiarowi sprawiedliwości na oczyszczenie go z zarzutów - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Michał Jach.
Zdaniem polityka, byłby to niedobry sygnał, bo parlamentarzyści to tacy sami obywatele jak inni. A skoro prokuratura stawia im zarzuty, powinni jak najszybciej sprawę wyjaśniać.
- Jednoznacznie się wczoraj wypowiedział, że absolutnie nie zrzeknie się i to nie jest dobra wiadomość. Nie da szans wymiarowi sprawiedliwości, ażeby oczyścił go z tych zarzutów. Naprawdę chciałbym się mylić, bo w polityce takie kwestie powinny być jednoznacznie załatwiane - stwierdził Jach.
Prokuratura skierowała już wniosek do Senatu o zdjęcie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Chce postawić mu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Senator PO niezmiennie zapewnia, że jest niewinny a sprawa jest polityczna.
- Jednoznacznie się wczoraj wypowiedział, że absolutnie nie zrzeknie się i to nie jest dobra wiadomość. Nie da szans wymiarowi sprawiedliwości, ażeby oczyścił go z tych zarzutów. Naprawdę chciałbym się mylić, bo w polityce takie kwestie powinny być jednoznacznie załatwiane - stwierdził Jach.
Prokuratura skierowała już wniosek do Senatu o zdjęcie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Chce postawić mu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Senator PO niezmiennie zapewnia, że jest niewinny a sprawa jest polityczna.
Dodaj komentarz 9 komentarzy
Panie pośle, pana stwierdzenie, że Prezydent Duda został wybrany "niewyobrażalną ilością głosów Polaków" jest zwykłą manipulacją i propagandą. Kandydat opozycji miał niewiele mniej głosów. Trzeba przyznać, że PiS jest w propagandzie dobry. Do kogo ta propaganda trafia, to można się przekonać analizując do jakich grup społecznych nalezą wyborcy PiS.
Zdaje się, że immunitet nie odnosi się do czasów, w których dana osoba jeszcze go nie posiadała.
Doktryna Neumanna zobowiązuje.
Immunitet ma chroni posłów i senatorów za decyzje jakie podejmują w trakcie kadencji, jeśli są podejrzenia, że ktoś coś przewinil wcześniej, to takiej osoby nie powinien chronić immunitet. Generalnie posłów i senatorów nie powinien chronić żaden immunitet.. że prokuratura oskarża, to nie znaczy że ktoś jest winny. Winę bądź nie uznaje sąd, ostatecznie europejski trybunał po odwołaniach... Polityka to bagno, jeśli ktoś się do tego bagna pcha to niech nie narzeka, że bagno go wciągnęło i nie może się umyć
a dlaczego mieliby pozwolić na zdjęcie immunitetu?
Pamiętamy z jaką zajadłością organy podległe Ziobrze ścigały Giertycha łamiąc przy tym prawo.
Czy prof. Grodzki jest niewinny? Nie wiem.
Ale skoro PiSowi nie przeszkadza, że ich, PiSu, ministrami i nadzorcami służb są osoby skazane za m.in. fałszowanie dokumentów, to czemu się czepiają osoby, której przysługuje (jeszcze) domniemanie niewinności???
Który minister PiS był rzekomo skazany za fałszowanie dokumentów?
"Afera gruntowa" to potoczna nazwa afery korupcyjnej, która wybuchła latem 2007 roku, gdy u władzy było Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Afery wykreowanej przez CBA.
CBA rozpoczęło nielegalną prowokację, która miała zakończyć się wręczeniem kontrolowanej łapówki za odrolnienie działki w Muntowie.
Cel był wówczas również polityczny - Andrzej Lepper.
Akcja się nie powiodła, bo całość była przeprowadzana po amatorsku - sfałszowane kwity, którymi posługiwali się agenci CBA zdemaskował chyba nawet prosty sołtys czy wójt. I to nie z Pcimia! ;))
Oskarżonym z CBA zarzucono: nadużycie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA dotyczącymi wręczenia łapówki osobom powołującym się na wpływy w resorcie rolnictwa i funkcjonariuszom publicznym oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty
W efekcie doprowadziło to byłego szefa CBA oraz współdziałających z nim wysokich funkcjonariuszy CBA do skazania za m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA. Wyrok: 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk.
Później ułaskawił ich Duda. Po koleżeńsku.
Dziś zasiadają znowu we władzach tak PiSu, jak i rządowych.
I ścigają afery korupcyjne. Znowu
Wyrok nie był prawomocny i to nie wina Kamińskiego, że trafił na sędziego z nadzwyczajnej kasty, który wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej dopatrzył się "winy" byłego szefa CBA. A przecież w wyniku działań CBA biznesmeni będący sprawcami przestępstwa zostali ujęci oraz osądzeni, a o to chodziło. Przepisy ustawy o CBA zezwalają na zastosowanie metod ofensywnej pracy operacyjnej. Na ich podstawie agenci mieli prawo zastosować prowokację i wykorzystać do niej sfabrykowane dokumenty. Trzeba być co najmniej niepoważnym, żeby skazywać za takie działanie kogokolwiek z CBA. Ale jak mówiłem sędzia był z nadzwyczajnej kasty, a wyrok zapadł w tracie kampanii wyborczej. Radyklane odejście od żądań prokuratora, bardzo rzadko zdarzającej się na takim poziomie, jeżeli chodzi o orzecznictwo sądowe, było elementem tej kampanii. Prezydent Duda ułaskawiając Kamińskiego podjął jedyną słuszną decyzję.
@Paweł - skazańcy to skazańcy. Nawet ułaskawieni są nadal skazańcami.
Mówisz: "wyrok był nieprawomocny". Ale się nie odwołali.
Ich kolega stosując akt łaski - uznał i przyklepał ich winę.
UZNAŁ ICH WINĘ ZA OCZYWISTĄ.
Akt łaski można zastosować tylko w stosunku do winnego.
Niewinny łaski nie potrzebuje.
Zobacz także
2017-10-31, godz. 10:42
Chruszcz o sądach: Stajnia Augiasza wymaga wyczyszczenia do cna
Obrona "starego układu" i angażowanie się "nadzwyczajnej kasty" w politykę - tak poseł Sylwester Chruszcz ocenia sytuację z poniedziałku, gdy Krajowa Rada Sądownictwa nie powołała ani jednego asesora z ministerialnej listy.
» więcej
2017-10-31, godz. 09:14
"Przekaz, który jest od paru tygodni, jest szkodliwy i upartyjnia Kukiz'15"
Nie chce stać bezczynnie albo złośliwie krytykować niczym "totalna opozycja" - tak o powodach swojego odejścia z ruchu Kukiz'15 mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński poseł Sylwester Chruszcz.
» więcej
2017-10-30, godz. 13:19
"Nie będziemy konkurencyjni i stracimy pracowników"
Pełnomocnik Solidarnej Polski na zachodniopomorskie i radny klubu Prawa i Sprawiedliwości ocenił konsekwencje wprowadzenia dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych.
» więcej
2017-10-30, godz. 12:13
Stankiewicz o pozytywnych zmianach ograniczenia handlu w niedzielę [WIDEO]
To szlachetna i mądra inicjatywa - powiedział Robert Stankiewicz w "Rozmowach pod krawatem". Pełnomocnik Solidarnej Polski na Zachodniopomorskie oraz radny klubu Prawa i Sprawiedliwości skomentował w ten sposób projekt ustawy ograniczającej…
» więcej
2017-10-30, godz. 09:06
"Poszerzenie Zjednoczonej Prawicy jest wskazane" [WIDEO]
Pomysł jest jak najbardziej wskazany - powiedział Robert Stankiewicz w "Rozmowach pod krawatem". Pełnomocnik Solidarnej Polski na Zachodniopomorskie, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości skomentował w ten sposób pomysł rozszerzenia Zjednoczonej…
» więcej
2017-10-26, godz. 10:19
Zmiany w rządzie? Jakubiak nie jest zaskoczony
Minister spraw zagranicznych, obrony czy zdrowia - ich praca nam się nie podoba - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Kukiz'15 pytany o zapowiedzianą przez premier rekonstrukcję rządu.
» więcej
2017-10-26, godz. 09:17
Poseł Kukiz'15 ciekawy miny Rostowskiego. Komisja zbada jak z Polski wyprowadzano miliardy
Sejmowa komisja do spraw wyłudzeń VAT-u będzie "ciekawa" - oceniał w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł klubu Kukiz '15 Marek Jakubiak.
» więcej
2017-10-25, godz. 10:17
Marcin P. może ujawnić mocodawców? "Mamy pełen obraz patologii III RP"
Być może wysyła sygnały do swoich mocodawców, że może ich ujawnić - komentował w "Rozmowach pod krawatem" Leszek Dobrzyński. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wtorkowego zeznania Marcina P. twórcy Amber…
» więcej
2017-10-25, godz. 09:18
Poseł PiS: Zawsze można działać lepiej
Robocze zmiany w biegu, niewymuszone przez jakieś wstrząsy czy afery - tak poseł Leszek Dobrzyński w "Rozmowach pod krawatem" komentował zapowiedź premier o zmianach w rządzie.
» więcej
2017-10-24, godz. 10:13
PO z Nowoczesną razem w wyborach? "To jedyna droga do zwycięstwa"
PO i .Nowoczesna razem w wyborach samorządowych w Szczecinie - politycy opozycji powinni odłożyć na bok swoje ambicje - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Arkadiusz Marchewka.
» więcej
2017-10-24, godz. 09:32
Dlaczego Gronkiewicz-Waltz nie była na konwencji? Poseł PO ze Szczecina odpowiada
Nie pojawiła się na partyjnej konwencji z powodów bardzo przykrych spraw rodzinnych związanych z rodzicami - mówił Arkadiusz Marchewka w "Rozmowach pod krawatem". Tak poseł PO wyjaśnia nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz - wiceprzewodniczącej…
» więcej
2017-10-23, godz. 12:25
Reparacje wojenne od Niemiec? Poseł PiS-u ujawnia mało znany fakt
Temat reparacji wojennych nie jest dla Berlina zaskoczeniem. Władze Niemiec spodziewały się, że powróci kiedy w Polsce władze obejmie Prawo i Sprawiedliwość. Poseł PiS-u Krzysztof Zaremba ujawnił w poniedziałkowych "Rozmowach pod…
» więcej
2017-10-23, godz. 10:31
Zaremba o propozycjach zmian w wyborach: Przezroczyste urny są w większości krajów [WIDEO]
Pomysły prezesa Kaczyńskiego są rozsądne z punktu widzenia demokracji i nie odbiegają od zachodnich standardów - komentował w ''Rozmowach pod krawatem'' poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.
» więcej
2017-10-23, godz. 09:15
Poseł PiS: Pogłoski o śmierci Gryfii stanowczo przesadzone
Pogłoski o śmierci "Gryfii" są stanowczo przesadzone - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.
» więcej
2017-10-20, godz. 10:38
Nowy szef Trafo: Sprawy sądowe rozpoczęte za poprzedniego kierownictwa zakończone ugodą [WIDEO]
Wszystkie spory sądowe rozpoczęte przez poprzednie kierownictwo Trafostacji Sztuki w Szczecinie zakończyły się ugodą - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Stanisław Ruksza, nowy dyrektor instytucji.
» więcej