Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Reklama  
Zobacz

Szczeciński zespół szantowy Qftry świętuje 18 urodziny. Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
Szczeciński zespół szantowy Qftry świętuje 18 urodziny. Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
Szczeciński zespół szantowy Qftry świętuje 18 urodziny. Jubileuszowy koncert, w ramach radiowego cyklu "Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina", odbył się w niedzielę na Różance.
Jak piszą na swojej stronie internetowej członkowie zespołu, za dzień jego powstania uznawany jest wieczór "Trzech Króli" 1995 roku. Pierwszy oficjalny koncert dali w marcu tego samego roku w Centrum Kultury w Bytomiu.

W swoim repertuarze Qftry mają zarówno morską balladę, żeglarskie pieśni, jak i morski folk zabarwiony "irlandczyzną" czy "bretońszczyzną".

Muzycy byli wielokrotnie nagradzani przez publiczność i jurorów na największych krajowych festiwalach. Doceniają ich również słuchacze za granicą. Zespół był i wciąż jest w miarę regularnym gościem festiwali i koncertów, m.in. we Francji, Anglii, Niemczech, Kanadzie czy USA.
Szczeciński zespół szantowy Qftry świętuje 18 urodziny. Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin], fot. Andrzej Kutys

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty