Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. www.youtube.com/YourDiscoveryScience
Fot. www.youtube.com/YourDiscoveryScience
Gwiazdy światowego kina spotkają się w środę na otwarciu Dubajskiego Festiwalu Filmowego.
W ciągu ośmiu dni widzowie zobaczą 140 filmów z 51 krajów, wyprodukowanych w 38 językach.

Cate Blanchett, Adrien Brody i Sarah Jessica Parker staną dzisiaj na czerwonym dywanie w czasie gali która rozpocznie festiwal. Nagrody honorowe otrzymają Patric Steward i największa gwiazda kina indyjskiego - Irrfan Khan. Gwiazdor takich filmów jak "Życie Pi" czy "Slumdog - milioner z ulicy" jest niezwykle popularny w Dubaju, podobnie jak całe kino boolywoodzkie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się także filmy prezentowane w sekcji arabskiej. Wśród 81 przedstawianych tytułów są między innymi produkcje kinematografii libańskiej, emirackiej, saudyjskiej czy jordańskiej. Nagrodę honorową za wpływ na egipskie i światowe kino odbierze również egipski pisarz Wahdi Hamed.

Dubajski Festiwal Filmowy jest okazją do spotkań pracujących w branży filmowej. Dystrybutorzy i producenci mają szansę na uczestnictwo w warsztatach. W tej sekcji obecna jest także kinematografia polska, dla której - jak piszą w katalogu organizatorzy - ubiegły rok był jednym z najlepszych w historii.

Najbardziej oczekiwaną premierą festiwalu jest najnowszy film z serii "Gwiezdne Wojny - Ostatni Jedi". Ulubioną atrakcją widzów są także darmowe projekcje na jednej z dubajskich plaż. Na ogromnym ekranie pokazany zostanie miedzy innymi czarno biały archiwalny "King Kong".
Relacja Anny Dudzińskiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty