Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Na Cmentarzu Centralnym o godz. 16 wystawiony zostanie spektakl "Dziady cz. II". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Na Cmentarzu Centralnym o godz. 16 wystawiony zostanie spektakl "Dziady cz. II". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jednodniowy cykl wydarzeń organizowany jest w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 13 w Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się panel dyskusyjny o tożsamości narodowej i lokalnej Szczecina, a na Cmentarzu Centralnym o godz. 16 wystawiony zostanie spektakl "Dziady cz. II".
Wieczorem zaś dojdzie do „Czytania w Kanie", czyli Szczecińskiego Salonu Poezji w Piwnicy Kany.

Główną ideą festiwalu jest szczecińska tożsamość.

- W ramach tego festiwalu odbędą się cztery uroczystości; jedna z nich to są "Dziady", którego współorganizatorem jest I LO. One są naszą inspiracją, ponieważ dotyczą refleksji na temat tożsamości, a ideą festiwalu jest właśnie dyskusja na temat tożsamości Szczecina - podkreśla Mirosława Majzel, reżyserka spektaklu na Cmentarzu Centralnym, nauczycielka I LO w Szczecinie.

Przed spektaklem w Kinie Zamek odbędzie się "debata tożsamościowa" z udziałem m.in. pisarki Ingi Iwasiów i historyka Radosława Skryckiego.
Relacja Małgorzaty Frymus

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty