Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Trwają ostatnie przygotowania do oficjalnego rozpoczęcia 24. edycji Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Ten zainicjuje wieczorny koncert pod tytułem "Nie ma szczęścia bez miłości".
W tym roku muzyczne granie będzie można obserwować nie w amfiteatrze, a na promenadzie, gdzie została umiejscowiona scena. Wcześniej przygotowane zostały atrakcje dla najmłodszych: warsztaty teatralne, czy czytanie bajek.

Wszystko już niedługo ma być dopięte na ostatni guzik. To impreza podczas której, oprócz koncertów, główną atrakcją są odciski dłoni gwiazd, które znajdują się na promenadzie.

Staramy się, aby atrakcji było jak najwięcej - mówi Alicja Myśliwiec z biura organizatora 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

- Zaczynamy akcentem muzycznym. Koncert "Nie ma szczęścia bez miłości", tam tango, swing, ale też teatr, bo on zawsze był filarem naszego festiwalu. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na to, żeby powstało kino plenerowe z przeglądem twórczości Stanisława Barei - mówi Myśliwiec.

Już w czwartek wieczorem na deskach sceny w Międzyzdrojach pojawią się takie gwiazdy jak Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, czy Ania Karwan. Ten koncert rozpocznie się o godzinie 21. Wokaliści zaprezentują aranżacje utworów Jerzego Peterburskiego i Władysława Szpilmana.

Lista osób, które w tym roku odcisną dłoń na Promenadzie Gwiazd:
1. Anna Gornostaj
2. Sławomira Łozińska
3. Mikołaj Roznerski
4. Zdzisław Kuźniar
5. Anna Wyszkoni
6. Krzysztof Gosztyła
7. Krzysztof Tyniec
8. Krystyna Tkacz

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty