Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

"Szczecińska Ballada" na deskach Teatru Lalek Pleciuga, na scenie dla dorosłych, miała w piątek swoją prapremierę. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Szczecińska Ballada" na deskach Teatru Lalek Pleciuga, na scenie dla dorosłych, miała w piątek swoją prapremierę. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Legendy związane z powojennym Szczecinem były inspiracją dla Piotra Rowickiego do napisania sztuki o naszym mieście. Tak powstała "Szczecińska Ballada", która na deskach Teatru Lalek Pleciuga, na scenie dla dorosłych, miała w piątek swoją prapremierę.
Całość wyreżyserował Arkadiusz Buszko.

- Historie, które dotknęliśmy: rzeźnika z Niebuszewa, tramwajarki nr 6, Kalksteina, Ildefonsa, ale też dotykamy bardziej absurdalnych i dokładamy z Piotrkiem Rowickim naszych surrealistycznych spostrzeżeń na temat Pasztecika Szczecińskiego, na temat Paprykarza, zaginionych fortepianów, które zostały wrzucone do Zalewu Szczecińskiego. Tych historii jest gros, dlatego skupiliśmy się na powojennych - mówi Buszko.

Po spektaklu zespół Teatru Lalek świętował 40-lecie pracy artystycznej dyrektora Pleciugi Zbigniewa Niecikowskiego. - Zaczęło się wszystko na początku 80. roku. 1 stycznia dyrektor Włodzimierz Dobromilski robił z nami, ze studentami przedstawienie teatralne. Po tym dyplomie, po tym przedstawieniu zaproponował mnie i mojej narzeczonej pracę w Teatrze Lalek Pleciuga. To piękne miasto. Nie znałem tego miasta. Przyjechaliśmy tu po raz pierwszy w sierpniu 1980 roku, a wiemy jaki to był czas. Jakie to było gorące lato pod każdym względem. To było, jest i zawsze będzie nasze miasto, moje miasto - powiedział Niecikowski.

"Szczecińska ballada" w Pleciudze do obejrzenia w sobotę o 19 i w niedzielę o 17.
"Szczecińska Ballada" na deskach Teatru Lalek Pleciuga, na scenie dla dorosłych, miała w piątek swoją prapremierę. Całość wyreżyserował Arkadiusz Buszko.
Po spektaklu zespół Teatru Lalek świętował 40-lecie pracy artystycznej dyrektora Pleciugi Zbigniewa Niecikowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty