Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Opera na Zamku w Szczecinie ogłosiła program na nowy sezon artystyczny. Zaplanowała dwie premiery, a pierwsze przedstawienie w nowym sezonie - już 12 wrześnie 2020.
- Wprawdzie od wtorku ruszamy ze sprzedażą biletów, ale pamiętajmy, że wciąż jesteśmy w pandemii - mówi dyrektor artystyczny Opery na Zamku Jerzy Wołosiuk.

- Planowanie nowego sezonu to jest trochę planowanie w ciemno. Natomiast, jeżeli nic się nie zmieni, to mamy dwie propozycje, m.in. balet "Don Kichot". Mogę powiedzieć, że to będzie premiera neoklasycyzująca, jeśli chodzi o styl, będzie to spektakl, w którym pojawią się pointy - tłumaczy Wołosiuk.

Jednocześnie Opera na Zamku pochwaliła się swoimi 6 nominacjami w prestiżowym ogólnopolskim konkursie XIV Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. Wśród nominacji - za najlepszy spektakl - polską prapremierę „Procesu” Philipa Glassa w reżyserii Pii Partum, pod kierownictwem muzycznym dyrektora artystycznego Opery na Zamku - Jerzego Wołosiuka.

Rozdanie nagród w Zamku Królewskim pod koniec września
- Mogę powiedzieć, że to będzie premiera neoklasycyzująca, jeśli chodzi o styl, będzie to spektakl, w którym pojawią się pointy - tłumaczy Wołosiuk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty