Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. www.facebook.com/TheAcademy/
Fot. www.facebook.com/TheAcademy/
Amerykańska Akademia Filmowa zaczyna wprowadzać wcześniej zapowiadane nowości. Chodzi o to, aby w rywalizacji o najważniejsza statuetkę w dziedzinie kina wprowadzić więcej różnorodności.
W ostatnich latach Akademia zwiększyła liczbę swoich członków, przede wszystkim tych spoza Stanów Zjednoczonych. To był pierwszy krok przy wprowadzaniu różnorodności. Kolejne zmiany następować będą w najbliższych latach.

Właśnie zapowiedziano nowości w rywalizacji o najważniejsza statuetkę – za najlepszy film. Od 2024 roku produkcja, aby uzyskać w tym przypadku nominację, będzie musiała spełnić kilka warunków. Któryś z aktorów będzie musiał pochodzić z niedostatecznie reprezentowanej grupy rasowej. Poza tym przy filmach ma pracować więcej osób z niedostatecznie reprezentowanych grup, jak: kobiety, niepełnosprawni czy mniejszości rasowe oraz etniczne. Chodzi tutaj zarówno o aktorów jak i ekipę techniczną. Filmowcy w tym przypadku mają jednak wybór, na którą grupę ludzi się zdecydować. Dodatkowo trzeba będzie zatrudnić różnorodny zespół marketingowców, który dotrze do jak najszerszej grupy odbiorców oraz zapewnić potrzebującym szkolenia i warsztaty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty