Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Mat. prasowe
Mat. prasowe
Kompozycje Johanna Sebastiana Bacha, Karola Lipińskiego i Antonio Vivaldiego zabrzmią w piątek na ostatnim koncercie 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim.
Solistami wieczoru będą: doskonały organista młodego pokolenia Michał Botor i światowej sławy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka. - Bardzo lubię występować na tym Festiwalu - powiedział Kulka.

- Tu widziałem swój podpis, taki autograf złożony w roku 1970 - tu w Kamieniu Pomorskim. No miło zawsze wracać do takich miejsc, w których się często bywało i dawno bywało - wspominał Kulka.

Artysta od kilkudziesięciu lat uznawany jest za jednego z najwybitniejszych skrzypków na świecie. Początki jego gry nie zapowiadały wielkiej kariery, dodaje Kulka.

- Ciężkie były te początki, bo ja pamiętam, że były ogólnopolskie przesłuchania szkół muzycznych i w pierwszym przesłuchaniu byłem czterdziesty bodaj siódmy, potem byłem siedemnasty - za dwa lata, ale nie pierwszy i drugi. Różnie to bywało, no ale jakoś toczy się to - powiedział Kulka.

W kamieńskiej katedrze zabrzmią także utwory Francesco Geminianiego i Nicolausa Bruhnsa. Początek koncertu o godzinie 19. Wstęp jest bezpłatny. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty