Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Michael Roll. Fot. Mary Robert/https://filharmonia.szczecin.pl/pl
Michael Roll. Fot. Mary Robert/https://filharmonia.szczecin.pl/pl
Muzyka romantyczna i współczesna wypełni piątkowy koncert Filharmonii w Szczecinie. W złotej sali melomani usłyszą kompozycje Ludwiga van Beethovena i Mieczysława Weinberga.
Solistą wieczoru będzie słynny pianista Michael Roll.

- Artysta od kilkudziesięciu lat należy do najpopularniejszych muzyków brytyjskich - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii.

- Był zwycięzcą Leeds International Piano Competition w 1963 roku i od tego momentu koncertuje w największych salach koncertowych całego świata. Usłyszymy jeszcze kolejnego solistę, muzyka Filharmonii w Szczecinie Krzysztofa Krzyżewskiego, który wykona solistyczną partię klarnetu w symfonii Mieczysława Weinberga - dodała Serwa.

Symfonię kameralną nr 4 op. 153 Mieczysława Weinberga poprowadzi jeden z najbardziej cenionych w Europie dyrygentów Michał Nesterowicz.

- To jest utwór retrospektywny wracający do całej historii jego życia, życia naznaczonego bardzo dramatycznymi momentami, ale jednocześnie ta symfonia pokazuje ten niezwykły upór i ogromną pasję samego Weinberga jako kompozytora - stwierdził Nesterowicz.

Piątkowy koncert dostępny będzie również na płatnej platformie streamingowej Filharmonii.

Początek wydarzenia o godzinie 19.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty