Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. pixabay.com / TBIT (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / TBIT (CC0 domena publiczna)
W piątek ukazał się na rynku pierwszy z czterech albumów z niepublikowanymi wcześniej piosenkami szwedzkiego duetu Roxette. Zbiór "Bags of Tricks" zawiera nieznane utwory nagrane w latach 1986-2016.
O wydaniu płyt zdecydował gitarzysta, kompozytor i założyciel zespołu Per Gessle. Większość utworów to wersje demo, które nigdy nie zostały do końca opracowane. Zbiór zawiera także akustyczne wersje niektórych hitów grupy nagrane w sławnym londyńskim studiu Abey Road.

Na pierwszym krążku znalazła się także niedokończona z powodu śmierci Marie Fredriksson piosenka z 2016 roku zatytułowana "Let your heart dance with me".

- Kiedy Marie tak fantastycznie śpiewała te słowa, to wtedy była to, po prostu zwyczajna strofa. Dziś brzmi dla mnie jak jej przesłanie - mówił w szwedzkiej telewizji Per Gessle.

Druga płyta ukaże się na rynku 13 listopada, następna dwa tygodnie później, a czwarta 11 grudnia.

Założona w 1986 roku grupa Roxette była obok Abby odniosła na świecie największy sukces spośród szwedzkich artystów muzyki pop. Z powodu choroby nowotworowej Marie Fredriksson, duet przerwał działalność w 2002 roku, którą wznowiono siedem lat później. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia 2019 roku.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty