Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Złote Globy to najważniejsze wyróżnienia w świecie kina zaraz po Oscarach. Fot. goldenglobes.com
Złote Globy to najważniejsze wyróżnienia w świecie kina zaraz po Oscarach. Fot. goldenglobes.com
Jedna z najpopularniejszych amerykańskich aktorek ostatnich dekad - Jane Fonda - otrzyma prestiżowe wyróżnienie podczas tegorocznej gali Złotych Globów, drugich po Oscarach najważniejszych nagród w dziedzinie kina. Otrzyma Nagrodę im. Cecila B. DeMille'a.
Podczas rozdania Złotych Globów, wyróżnienie to przyznaje się za wybitny wkład w rozwój kultury i rozrywki. Amerykańscy krytycy filmowi podkreślają, że nagroda jest honorowa. W zeszłym roku otrzymał ją np. Tom Hanks, wcześniej m.in. Robert De Niro, Oprah Winfrey, czy Denzel Washington. O tym, kto ją dostaje, decyduje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

"Od ponad 50 lat jej zakres pracy jest zakotwiczony w nieubłaganym aktywizmie, wykorzystując swoją pozycję do rozwiązywania bardzo ważnych problemów społecznych naszych czasów. Jesteśmy zaszczyceni mogąc świętować jej osiągnięcia podczas Ceremonii rozdania Złotych Globów 2021" - brzmi fragment oświadczenia.

- Mam powyżej 80 lat i jestem wciąż aktywna zawodowo, to cud – mówi o sobie Jane Fonda.

Wręczenie statuetki będzie wyrazem uznania dla jej znakomitej kariery filmowej, która utrwaliła jej rolę w historii kina. Znana jest na całym świecie między innymi z takich produkcji jak "Sposób na Teściową", "Pozycja Obowiązkowa" czy "Grace i Frankie". Co ciekawe, wydała taż kasety wideo z własnymi ćwiczeniami do aerobiku. Sprzedały się one w liczbie ponad 17 milionów kopii.

Tegoroczna gala Złotych Globów odbędzie się 28 lutego w Hollywood.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty