Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Jose Antonio Torres Babot – congas (na pierwszym planie) i zespół „Havana Dreams”. Fot. Sebastian Wołosz
Jose Antonio Torres Babot – congas (na pierwszym planie) i zespół „Havana Dreams”. Fot. Sebastian Wołosz
Kubańska muzyka zaczerpnięta prosto z hawańskich ulic zabrzmi w czwartek w Złotej Sali Filharmonii. Na scenie wystąpią artyści słynnego zespołu „Havana Dreams”.
Założył go mieszkający od ponad 40-lat w Polsce, jeden z najpopularniejszych kubańskich perkusistów Jose Antonio Torres Babot.
- Tylko z tą grupą mogę perfekcyjnie wykonać standardy muzyki z gorącej wyspy, czy znane fragmenty z filmu "Buena Vista Social Club” - powiedział Jose Torres. - W tym zespole mam najlepszych wykonawców, którzy są wstanie rozgrzać muzyką całą publiczność. To są muzycy, którzy się urodzili na Kubie i wybrali jako centrum życia Polskę.

Nasze interpretacje spotykają się wszędzie z owacyjnym przyjęciem dzięki radości, którą niesiemy, a na pewno rytmice utworów. To jest właściwie cały sekret muzyki kubańskiej - uzupełnił artysta.

- Wszystkie instrumenty na ogół grają w sposób perkusyjny. Fortepian nie wydobywa dźwięków w taki sposób jak zazwyczaj, tylko również perkusyjnie, to znaczy miękko kładąc akordy na klawiaturze. Instrumenty dęte także grają perkusyjnie, czy mamba, albo marakasy itp. I tak będzie wieczorem w Filharmonii.

Bezpłatną transmisję koncertu można zobaczyć dziś o godz. 19 w serwisach Facebook i YouTube Filharmonii w Szczecinie.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty