Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza oraz Opera na Zamku zapraszają szczecinian.
Od piątku w kasie Filharmonii ruszy sprzedaż biletów na koncert, który odbędzie się 26. lutego. To będzie spektakl muzyczny pt. "Chopin | Strauss". W złotej sali odbędzie się koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina oraz Cztery interludia symfoniczne z opery Intermezzo op. 72 Richarda Straussa. Solistą wieczoru będzie Artur Wierciński - zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Saint-Priest. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi Josep Caballe Domenech - dyrektor Colorado Springs Philharmonic w USA.

Koncert będzie się odbywał w reżimie sanitarnym zgodne z wytycznymi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Na pierwszy spektakl po epidemicznej przerwie zaprasza też Opera na Zamku. Będzie to premiera spektaklu baletowego według pomysłu ikony polskiej choreografii Zofii Rudnickiej do muzyki Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego "Wizje miłości / Mity" pamięci Ewy Głowackiej. Możecie zobaczyć go w sobotę i niedzielę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty