Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Josep Caballe Domenech – dyrygent. Fot. Kike Barona
Josep Caballe Domenech – dyrygent. Fot. Kike Barona
Andrzej Wierciński – pianista. Fot. Archiwum artysty
Andrzej Wierciński – pianista. Fot. Archiwum artysty
Filharmonia w Szczecinie zaprasza w piątek na pierwszy w tym roku koncert z udziałem publiczności. W programie wieczoru znajdzie się słynny Koncert Fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina i Cztery interludia symfoniczne z opery „Intermezzo” op. 72 Richarda Straussa.
Na fortepianie zagra utalentowany pianista Andrzej Wierciński, który w tym roku będzie reprezentował Polskę na XVIII Konkursie Chopinowskim w Warszawie.

- Fryderyk Chopin jest bliski memu sercu od najmłodszych lat. Pierwsze zetknięcia z jego utworami były już w szkole podstawowej, ale w dalszym ciągu rozwijam się i zgłębiam muzykę Fryderyka Chopina z radością. Wierzę mocno, że moja interpretacja porwie serca wielu słuchaczy - powiedział Wierciński.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi hiszpański dyrygent, Josep Caballe Domenech, dyrektor artystyczny m.in. Colorado Springs Philharmonic w Stanach Zjednoczonych.

- Jestem zaszczycony, że będę mógł wykonywać utwory Chopina i Straussa. Cieszę się, że zadyryguję szczecińskimi symfonikami żyjącymi w kraju, w którym jestem po raz pierwszy. To fantastyczna orkiestra. Podczas prób dała mi wiele satysfakcji i radości - podsumował dyrygent.

Koncert odbędzie w złotej sali Filharmonii o godzinie 19.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty