Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Ikona polskiego jazzu i legendarny radiowiec Jan Ptaszyn Wróblewski świętuje 85. urodziny. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Wr%C3%B3blewski_(muzyk)
Ikona polskiego jazzu i legendarny radiowiec Jan Ptaszyn Wróblewski świętuje 85. urodziny. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Wr%C3%B3blewski_(muzyk)
Ikona polskiego jazzu i legendarny radiowiec Jan Ptaszyn Wróblewski świętuje 85. urodziny. Od prawie pół wieku prowadzi w Programie 3 Polskiego Radia kultową audycję "Trzy Kwadranse Jazzu".
Przez 10 lat kierował Studiem Jazzowym Polskiego Radia. Dorobek Studia, a także późniejsze nagrania jazzmana, zebrano w 5-płytowym wydawnictwie.

W 2019 roku saksofonista został uhonorowany Nagrodą Mediów Publicznych w kategorii Muzyka.

O urodzinach Jana Ptaszyna Wróblewskiego nie zapomina również Polskie Radio, w tym między innymi Jedynka, która przypomni twórczość artysty i będzie emitować jego utwory.

Z kolei radiowa Dwójka zaprasza na specjalne wydanie audycji "Dwie do Setki" (godz. 15).

O Janie Ptaszynie Wróblewskim opowiedzą: Dorota Miśkiewicz i Andrzej Dąbrowski, a także Maryla Rodowicz. W programie także rozmowy z dziennikarzami: Tomaszem Szachowskim i Pawłem Brodowskim oraz z Jackiem Wróblewskim - synem Jana Ptaszyna Wróblewskiego.

Niezwykłe opowieści uzupełni muzyka głównego bohatera i jego wypowiedzi zachowane w archiwach Polskiego Radia. Natomiast Trójka przypomni koncert Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej z 2016 roku.

Emisja w trzeciej godzinie audycji "Nie tylko gitary" Piotra Barona, czyli od godz. 19.
Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty