Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecin zabezpiecza milion złotych na organizację gali finałowej nagród polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk 2021. Kolejne pół miliona ma pochodzić z budżetu marszałka województwa zachodniopomorskiego.
Decyzja w sprawie imprezy nie jest jeszcze przesądzona, trwają rozmowy ze Związkiem Producentów Audio Video - to ZPAV koordynuje przygotowania i głosowanie na Fryderyki 2021.

Organizacją ze strony miasta ma się zająć Szczecińska Agencja Artystyczna. Według planów, impreza odbyłaby się w szczecińskiej Filharmonii, "Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu" miałaby transmitować telewizja TVN, a "Galę Muzyki Poważnej" TVP Kultura - mówi Robert Grabowski z SAA.

- To są pieniądze zaoszczędzone z tegorocznych regat The Tall Ships Races. To nie jest kwota jakoś specjalnie przeznaczona na to wydarzenie. Udało się zaoszczędzić milion złotych. Gale planowane są na koniec czerwca i początek lipca. To są dwie gale muzyki poważnej oraz gala muzyki rozrywkowej i jazzowej. Oprócz tego tam jeszcze jest w planach organizacja paneli dyskusyjnych i konferencji. Rozmowy i negocjacje ze ZPAV-em cały czas trwają - mówi Grabowski.

Do środy członkowie Akademii przyznającej Fryderyki 2021 mogą głosować na kandydatów w poszczególnych kategoriach. W tym roku nominowany jest między innymi gitarzysta ze Szczecina - Krzysztof Meisinger. Z kolei w kategorii "Artysta Roku Jazz" nominowany jest zespół Eabs Marka Pędziwiatra. To multiinstrumentalista, który pochodzi ze Świnoujścia.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty