Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Tango będzie się przewijało przez cały tegoroczny festiwal - mówi Emilia Goch Salvador. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Tango będzie się przewijało przez cały tegoroczny festiwal - mówi Emilia Goch Salvador. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szczecin Classic to nazwa festiwalu, który rozpoczyna się w Szczecinie w najbliższy poniedziałek.
Tango będzie się przewijało przez cały tegoroczny festiwal - mówi Emilia Goch Salvador, organizatorka festiwalu i wymienia, jakie koncerty możemy wysłuchać. - Są przeróżne. Od składów kameralnych, w takich bardzo wirtuozoskich, klasycznych pozycjach. Klasyka kameralistyki. Będzie sześć koncertów, przy czym pięć głównych i jeden jest wydarzeniem specjalnym. Pięć koncertów tworzy jedno wielkie tango. Każdy jest zatytułowany tak, żeby doprowadzić nas do wielkiego finału, gdzie tango będzie myślą przewodnią.

Podczas festiwalu będą też kursy muzyczne oraz nauka tanga w Parku Kasprowicza na wolnym powietrzu. - Obok festiwalu odbywają się kursy mistrzowskie i przyjeżdża do nas młodzież akademicka, tudzież absolwenci nie tylko z Polski. Z Polski prawie całej, bo są tak odległe i różne miasta. To będzie gromada z każdego zakątka naszego kraju - dodaje Goch Salvador.

Tegoroczny Festiwal Szczecin Classic odbywa się w stulecie urodzin Astora Piazzolli, kompozytora tanga argentyńskiego.
Tango będzie się przewijało przez cały tegoroczny festiwal - mówi Emilia Goch Salvador, organizatorka festiwalu i wymienia jakie koncerty możemy wysłuchać.
Podczas festiwalu będą też kursy muzyczne oraz nauka tanga w Parku Kasprowicza na wolnym powietrzu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty