Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Plácido Domingo Jr – śpiewak operowy, kompozytor, producent muzyczny. Fot. Archiwum artysty
Plácido Domingo Jr – śpiewak operowy, kompozytor, producent muzyczny. Fot. Archiwum artysty
Alicja Węgorzewska – mezzosopranistka. Fot. Archiwum artystki
Alicja Węgorzewska – mezzosopranistka. Fot. Archiwum artystki
Krzysztof Meisinger – gitarzysta. Fot. Rafał Olbiński
Krzysztof Meisinger – gitarzysta. Fot. Rafał Olbiński
Najsłynniejsze kompozycje Astora Piazzolli zabrzmią we wtorek w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Koncert będzie preludium do tegorocznej edycji Meisinger Music Festival. Zaśpiewa Plácido Domingo Junior.
Ze swoim słynnym ojcem koncertuję na całym świecie. Dziś z ogromną przyjemnością zaśpiewam na zaproszenie Krzysztofa Meisingera z genialną śpiewaczką Alicją Węgorzewską - powiedział Plácido Domingo Jr.

- Jestem pierwszy raz w Szczecinie, ale w Polsce już koncertowałem, m.in. w Operze Kameralnej w Warszawie. Mój przyjazd wiąże się z setną rocznicą urodzin argentyńskiego kompozytora, znanego przede wszystkich z ognistych tang. Zaśpiewam więc z Alicją Węgorzewską i solo ze cztery, pięć kompozycji Astora Piazzolii - dodał Domigo Jr.

Z tym śpiewakiem współpracuję od wielu lat. Ostatnio na Międzynarodowym Konkursie Dzieci i Młodzieży „Virtuoso” na Węgrzech - powiedziała mezzosopranistka Alicja Węgorzewska.

- Plácido Domingo Jr. jest w jury tego konkursu. Jestem ogromnie zaszczycona, że mogę siedzieć koło niego jako juror. Teraz jednak jest Szczecin, Piazzolla, Plácido Domingo junior, Krzysztof Meisinger i fantastyczne „Tango Attack” pod dyrekcją Hadriana Tabęckiego - podsumowała Węgorzewska.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19 w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Koncert pt. Największe arcydzieła Astora Piazzolli

Soliści:
Alicja Węgorzewska (mezzosopran)
Placido Domingo Jr. (tenor)
Krzysztof Meisinger (gitara)

Orkiestra „Tango Attack” w składzie:
Hadrian Tabęcki (kierownictwo muzyczne i aranżacje), Grzegorz Bożewicz (bandoneon), Piotr Malicki (gitary), Hadrian Tabęcki (fortepian), Karolina Nowotczyńska (skrzypce), Anna Konrad (skrzypce), Justyna Poprawska (altówka), Izabela Buchowska (wiolonczela), Jan Hutek (kontarabas), Piotr Maślanka (perkusja).
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty