Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Trzymajcie kciuki za pogodę, bo nad morzem szykuje się świetna impreza. Już w tę sobotę Radio Szczecin będzie na żywo nadawać z Międzyzdrojów.
Jeśli uda się Wam pokonać korki w drodze nad morze, koniecznie musicie w sobotę zatrzymać się w Międzyzdrojach. Prawda, że nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek, kiedy inni pracują? Od godz. 10 do 15 będzie mogli wylegiwać się na naszych leżakach i patrzeć jak my pracujemy. Będą też gry i zabawy. Sponsorem wydarzenia jest gmina Międzyzdroje.

Jeśli nie planujecie wypadu nad morze, to może w sobotni wieczór warto zajrzeć na Zamek w Szczecinie. O godz. 20.00 koncert da raper KęKę - jeden z najbardziej znanych artystów sceny hip-hopowej. Będzie promował swój najnowszy album "Siara". Bilety kosztują 69 złotych, choć może być ich mało ze względu na obostrzenia covidowe.

Na sobotę i niedzielę polecają się bulwary i Nabrzeże Starówka, gdzie miasto organizuje kolejną imprezę z cyklu Bulwarove, a tam cały zestaw aktywności - nie tylko sportowych. Wieczory sobotnie i niedzielne to czas koncertów z cyklu letnie brzmienia. W sobotę Kuba Badach odda hołd Andrzejowi Zausze, a w niedzielę Zagra grupa LemON i odda hołd samej sobie. Obydwa koncerty sobotni i niedzielny startują o godz. 20.00. Na Łasztowni.

Baltic Neopolis Quartet odda z kolei hołd Szczecinowi. 4 lipca muzycy będą na Różance świętować 76 lat polskiej historii portowego miasta. Repertuar jednak bardziej zagraniczny niż polski - będzie Gerschwin, Montero czy Piazzola. Koncert stratuje w niedzielne południe.

A 4 lipca to też wielki dzień Stanów Zjednoczonych - Święto Niepodległości. Jeśli chcecie poczuć się nieco amerykańsko, powinniście zainteresować się popołudniowymi rejsami Odrą i Penne Queen. O godz. 17.00 i 19.00 będzie można w otoczeniu jeziora Dąbie poznać kilka amerykańskich historii, posłuchać przewodnika i zjeść coś, co mocno kojarzy się z USA. Bilety - niecałe 70 złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty