Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Koncert prowadzony przez Runego Bergmanna rozpocznie się o godzinie 19. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Koncert prowadzony przez Runego Bergmanna rozpocznie się o godzinie 19. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
W złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zagrają w piątek młodzi artyści z różnych stron Europy; kończy się 9. edycja International Lutosławski Youth Orchestra.
To unikalne przedsięwzięcie inspirowane jest twórczością Witolda Lutosławskiego.

- Z ponad 100 zgłoszeń z całej Europy zakwalifikowaliśmy do tego projektu około 40 muzyków - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii.

- Uwielbiamy rozpoczynać sezon od spotkania z młodzieżą, która dodaje nam niezwykłej energii i świeżości. Sporo młodzieży się zgłosiło. W tym roku przez to, że ciągle działamy w ograniczonym składzie trochę trudniej było dostać się do orkiestry ILYO, niemniej myślę, że ci, którzy byli zdeterminowani mieli szansę przez cały tydzień intensywnie ćwiczyć i przeżyć coś niezwykłego, czego zwieńczeniem jest dzisiejszy koncert.

W programie wieczoru znajdą się kompozycje Alberta Roussela, Witolda Lutosławskiego i Andrzeja Panufnika.

Koncert prowadzony przez Runego Bergmanna rozpocznie się o godzinie 19.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty