Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Kontrapunkt. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Kontrapunkt. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Maniacy teatralni mają spory orzech do zgryzienia. W Szczecinie w piątek zaczynają się dwa festiwale teatralne.
Oficjalne otwarcie pierwszego z nich o godzinie 16 to Międzynarodowy Festiwal Teatralny "PRO-CONTRA". Drugi startuje o godzinie 17 to Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. Program obu jest interesujący z udziałem międzynarodowych teatrów.

Będziemy mieli gości z Niemiec, Rosji, Rumunii i Iranu podkreślają organizatorzy PRO- CONTRY. Festiwal będzie też miał charakter hybrydowy - mówi organizator Festiwalu Bartosz Pietruszka.

- W zeszłym roku nie mieliśmy okazji uczestniczyć w spektaklach, które będą grane na żywo ale w innym miejscu na świecie. W tym roku Rumunia i Rosja ze względu na to, że bardzo chciały pokazać się na żywo będą transmitowane ze swojej sceny albo w Rosji albo w Rumunii. Będąc w Szczecinie, będziemy podglądać co się dzieje w Rumunii - mówi Pietruszka.

Otwarcie Festiwalu o 16-tej w Kampusie Uniwersyteckim na Cukrowej. Pierwsza wystąpi grupa z Wrocławska ze spektaklem “Śmierć Człowieka-Wiewiórki”.

Pro Contra potrwa do niedzieli, ale zaczynający się także w piątek Kontrapunkt zaplanowany jest łącznie na 10 dni, do kolejnej niedzieli. Tu w programie niemal 60 wydarzeń i dwa konkursy. W konkursie głównym mamy osiem spektakli mówi Przewodniczący rady Programowej Kontrapunktu Paweł Niczewski.

- W konkursie mamy cztery polskie propozycje i cztery zagraniczne, to są rzeczy, które się skondensowały przez naszą dwuletnią pracę. Myślę, że wszystkie osiem propozycji to są bardzo mocne rzeczy teatralne, świeże i aktualne - dodaje Niczewski.

Jednak pierwszy spektakl OFF Kontrapunktu rozpocznie festiwal o godzinie 17 w Teatrze Kana. Tam Teatr na Faktach pokaże sztukę „W dwóch językach polskich”.
Festiwal będzie też miał charakter hybrydowy - mówi organizator Festiwalu Bartosz Pietruszka.
W konkursie głównym mamy osiem spektakli mówi Przewodniczący rady Programowej Kontrapunktu Paweł Niczewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty